תפריט נגישות

אודות

ליברה היא קהילה שיקומית עוטפת לקראת יציאה לחיים עצמאיים. זוהי מסגרת קהילתית פרטית שהוקמה על מנת לסייע לצעירים שמתמודדים עם חרדה חברתית, בדידות או משבר נפשי מתמשך, להחזיר את מיומנויות החיים האישיים והחברתיים שלהם ולהשתלב חזרה בחברה, בהשכלה ובתעסוקה.

הלופט ממוקם בתל אביב והתוכנית מיועדת לצעירים בגילאי 18-33 שמתמודדים עם דיכאון, חוסר יציבות במערכות יחסים, מתקשים בהתמדה במקומות עבודה והשכלה, מתגשים בגיבוש הזהות העצמית שלהם ושנמצאים בטיפול נפשי.


חלופה פרטית לתקופה פוסט אישפוזית או משבר תפקודי מתמשך

ליברה LOFT הינה תחליף פרטי לתקופה פוסט אישפוזית או משבר תפקודי מתמשך. התוכנית הינה השלמה לטיפול אישי ופרטי בקהילה. הצוות המקצועי שלנו מקיים קשר רצוף עם הגורמים המטפלים הפרטיים. אנחנו מעודדים את הצעירים ומשפחותיהם גם להתחיל תהליך מול ביטוח לאומי וסל שיקום של משרד הבריאות, כדי שיוכלו להמשיך את התהליך השיקומי שהתחילו בתוכנית ליברה.

שגרה יציבה בשילוב עם אורח חיים בריא

תכנית ליברה LOFT מאפשרת לצעירים לתרגל ולהטמיע שגרה יציבה בשילוב עם אורח חיים בריא. סדר היום כולל פעילות גופנית, בישול וארוחות משותפות, שיחות אישיות וקבוצתיות, תרגול מיומנויות חברתיות ומקצועיות.

בליברה LOFT קיימות מגוון סדנאות מתחלפות ופעילויות העשרה וחשיפה גם מחוץ ללופט. אנחנו רואים בשילוב של סדר יום מובנה עם עיסוק ולמידה את אבני הדרך ליציאה ממשבר לקראת חיים בעלי תוכן ומשמעות.

תכנית ליברה

ליברה בוקר מהווה מעטפת שיקומית, שמתחילה בתקופת הסתגלות וחיזוק מיומנויות חברתיות, וממשיכה בהצבת מטרות ויעדים לקראת בחירת כיוון לימודי או מקצועי.

בהמשך הצעירים יוצאים להתנסות בסביבות עבודה בימים שני ורביעי, לצורך תרגול החזרה לחיים בקהילה. הצוות שלנו מעודד את הצעירים מתחילת התוכנית להעזר בגורמים שקשורים לסל שיקום לצורך קבלת תמיכה וליווי בתעסוקה והשכלה. עבור אלה שבחרו שלא להעזר בתוכניות הציבוריות הקיימות, אנחנו מסייעים במציאת עבודה או הרשמה ללימודים.

הפעילות מתקימת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין השעות: 10.00-15.00, משך התוכנית 4-7 חודשים.

התוכנית משלבת פעילויות מחוץ ללופט.

אנחנו מלווים בייעוץ פסיכיאטרי שיינתן בהתאם לצורך.

תכנית ליברה מיועדת לצעירים בגילאי 18-33 שנמצאים בתקופת משבר ממושך של חוסר תפקוד, ובוגרי בתים מאזנים, כפר איזון, או אחרי אשפוז.

תנאי הקבלה הם: טיפול ומעקב על-ידי איש מקצוע בתחום בריאות הנפש שאינו מצוות ליברה LOFT, סיכום מגורם מטפל ומכתב שחרור במקרה של אשפוז, וכמובן רצון ומוטיבציה של המשתתפים לאפשר לצוות שלנו לסייע להם לצאת מתקופת המשבר ולחזור לחיים מתפקדים ומשמעותיים.

ליברה לופט

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד