תפריט נגישות
ליאורה שמיר

ליאורה שמיר

כתובת: קהילת בריסק , תל אביב - יפו
שפות: עברית, אנגלית
:צור קשר עם המטפל
חייג למטפל/ת
shamir.leora@gmail.com
שלח הודעה למטפל/ת

אודות

שלום, שמי ליאורה שמיר, מטפלת ומנחה ותיקה ומנוסה המתמחה בגישה הומניסטית הרואה את המטופל במרכז.

מזה שלושים שנה מסייעת לילדים ומבוגרים לשכלל ולשפר את רפרטואר התפקידים שלהם, בדרך אל שיפור איכות החיים והגשמה עצמית.

בעלת תואר M.A בטיפול באמצעות הבעה ויצירה, ובעלת רישיון מטפל משלבת בעבודתי פסיכודרמה ופסיכותרפיה ממוקדת. טיפול באמצעות משחק,טיפול בתנועה וטכניקות של אימון. המשותף לכל הגישות הללו היא היותן - Client Centered ' כלומר מאמינות בכוחותיו של המטופל.

אני מטפלת בילדים ומבוגרים, בטיפול פרטני או קבוצתי, וכן מנחה קבוצות הורים וסדנאות לאנשי חינוך וטיפול.

האמונה שלי היא שבכל אדם, ילד או בוגר, יש כוחות של יצירה וספונטניות שיכולים לסיע לו לפתור בעיות, להסתגל למצבים חדשים ולשנויים, ולהיות "אני" שלם יותר.

אני רואה את הקשר הטיפולי בין מטופל למטפל או בקבוצה טיפולית, כמסע לגילוי ה"אני" של המטופל, של ההתקרבות שלו אל עצמו, כאשר המטפל הוא המלווה-המסייע.

השכלה אקדמאית והכשרה

בעלת תואר MA כמטפלת בהבעה ויצירה ובעלת בעלת רשיון מטפל.

חברה באיגוד הישראלי לפסיכודרמה, ובעמותה לקידום המשחק.

מדריכה מוסמכת ביה"ת.

בוגרת תכנית לפסיכותרפיה ממוקדת מאוניברסיטת בר-אילן.

ניסיון מקצועי

כמטפלת במבוגרים יש לי ניסיון רב בעבודה עם נכי נפש ומשפחותיהם,ובטיפול באמצעות פסיכודרמה לאנשים"נורמטיביים" במצבי מעבר, משבר או "תקיעות".

טיפול-בית: קורה לא פעם שהמשפחה כולה נמצאת במצוקה או זקוקה להדרכה וליווי.: כאשר מישהו חולה, או מפוטר מעבודתו, כאשר ילד "נכשל" בבית הספר, במצבי גירושין, פרידה או חלילה מוות.

במקרים כאלו אני מציעה טיפול-בית, הכולל פגישות ושיחות עם כל הגורמים ובניית תכנית מותאמת. המשותף לכל השיטות הללו היא הראיה ההומניסטית ההוליסטית הרואה את האדם במרכז. אני מיישמת את השיטות הללו בטיפולים פרטניים וקבוצתיים לילדים ומבוגרים. ובסדנאות לצוותים חינוכיים ולהורים. טיפולים פרטניים מתקיימים בקליניקה הפרטית שלי בשכונת הדר יוסף בתל-אביב. קבוצות וסדנאות מתקיימות במקומות שונים בארץ.

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד