תפריט נגישות

אודות

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (MSW), מתמחה בטיפול משפחתי וזוגי. 

הורים פונים אליי עקב קשיים מגוונים של ילדיהם - בעיות התנהגות, קשיים חברתיים ובעיות רגשיות. מנסיוני הטיפולי, נוכחתי לדעת שההורים הם האנשים החשובים ביותר בחיי ילדיהם וימשיכו להיות שם לאחר סיום הטיפול. מתוך הבנה זו, בטיפול בילדים, ההורים לוקחים חלק מרכזי וחשוב.

בטיפול המשפחתי, אנו רואים כי אנשים נוטים להתנהל על פי דפוסים העוברים אליהם מהדורות הקודמים, לרוב באופן לא מודע. חלק מהטיפול הוא לזהות את הדפוסים הללו ואת היחסים המשפחתיים שנוצרים בעקבותיהם ולסייע לבני המשפחה להשתחרר ממשקעי העבר שאינם מיטיבים איתם וליצור מערכת יחסים חיובית ותומכת ואוירה הרמונית יותר במשפחה. לשם כך אני משלבת בטיפול כלים מעולמות תוכן רחבים ובהם גישות מעולם הפסיכותרפיה, הטיפול המשפחתי, הקונסטלציה המשפחתית, מיינדפולנס ועוד. מטרת הטיפול היא לסייע לכם להפוך את הקשיים להזדמנות לצמיחה, להעמיק את הקשרים בין בני המשפחה ולייצר מרחב תומך המאפשר לכל אחד מבני המשפחה למלא את צרכיו.

בטיפול הזוגי ניתן לגלות אילו חלקים בזוגיות הם מפרים ומיטיבים ומה מקור הקשיים והאתגרים שבני הזוג חווים. שילוב בין תפיסת הטיפול המשפחתי לתפיסה הפסיכודינאמית מאפשר לי לסייע לזוגות להתבונן ביחסי הגומלין במשפחה ובהעברות של דפוסים מדורות קודמים. בתהליך הטיפול נעשית עבודה על הבנה מעמיקה של מערכת היחסים הזוגית ושל הקשיים שעולים בה. שילוב של כלים מעשיים כמו שיטת אימגו ותקשורת מקרבת מאפשר למטופלים שלי שיפור התקשורת, הבנה וקבלה הדדית עמוקה.

בטיפול הפרטני עם מבוגרים ומתבגרים ניתן מרחב מקבל ובטוח בו ניתן להביא לידי ביטוי את הקשיים איתם מתמודד המטופל ולבטא את משאלות הלב. אני משלבת בין ההבנה הפנים נפשית להבנת הסביבה בה נמצא האדם - משפחה, סביבה מקצועית וחברתית והשתלבות האדם בה. השילוב הזה מסייע למטופל להתחבר לצרכים העמוקים שלו ולהשתחרר מהמחסומים המגבילים אותו.

בנוסף, בהכשרתי אני מורה לפלדנקרייז - תחום העוסק בפיתוח מודעות לתנועת הגוף וסיוע לתלמידים להגדיל את חופש התנועה שלהם ולהשתחרר מפגיעות וכאבים פיסיים. במהלך עבודתי נוכחתי לדעת שבמקרים רבים טראומות נפשיות מובילות לכאבים פיסיים כרוניים. לפיכך, במידת הצורך אני מחברת בין העבודה הרגשית למודעות הגופנית על מנת לסייע למטופלים להשתחרר מכאבים ומגבלות גופניות שמקורם נפשי.

הגעתי ללימודי העו"ס לאחר שעבדתי שנים כמהנדסת תוכנה וחוקרת בהייטק. במקביל לעבודתי המקצועית עברתי קורסים ותהליכים שונים של עבודת מודעות, עקב הרצון לשפר את ההורות שלי. בשלב מסויים, הבנתי שברצוני להתמקד בטיפול.

השכלה אקדמאית והכשרה

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (M.SW) בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה, עם התמחות בטיפול משפחתי

בוגרת קורס שנתי למטפלים ב"משבר טראומה ואובדן של ילדים, מתבגרים ומשפחותיהם", מטעם ביה"ס המרכזי לעו"ס

בוגרת קורסי מבוא ועבודה פרטנית בקונסטלאציה משפחתית, בהנחיית שרון קמחי

בוגרת קורס "מלווי צמיחה" עפ"י גישת "הורות כמעשה ניסים" בהנחיית שי אור

בוגרת קורס מנחי קבוצות בגישת "תקשורת לא אלימה", עפ"י ד"ר מרשאל רוזנברג

בוגרת קורס "תרפיה בטבע" למטפלים מטעם מכון שילוב ומרכז "טבע ומהות"

בוגרת קורס מורים לפלדנקרייז, בהנחיית ד"ר אילת אלמגור וענת קריבין

בוגרת קורס מדריכי ליקוט, בהנחיית שימי רף

בעלת תארים ראשון (B.Sc) ושני (M.Sc) מהטכניון בהנדסת מערכות מידע.

ניסיון מקצועי

נסיון עשיר בעבודה טיפולית:

במרכז הורים ילדים בחיפה - טיפולים משפחתיים, דיאדיים (הורה-ילד), טיפולים פרטניים לילדים וכן הדרכת הורים

בנתיבים להורות בנשר - טיפולים משפחתיים, דיאדיים ופרטניים לילדים וכן הדרכת הורים

בפנימייה מטעם "חסות הנוער" עם בני נוער עוברי חוק - טיפול רגשי פרטני למתבגרים וכן התערבויות משפחתיות

בתחנה לטיפול משפחתי בחיפה במהלך ההתמחות בטיפול משפחתי וזוגי - טיפולים משפחתיים, זוגיים והדרכת הורים

חברות באגודות וארגונים

חברה בארגון המורים לפלדנקרייז

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד