תפריט נגישות
חיפוש
ד"ר בשמת טובין

ד"ר בשמת טובין

כתובת: שדה ורבורג
כתובת נוספת: כפר סבא
שפות: עברית, אנגלית

אודות

שמי בשמת טובין ואני מטפלת בילדים החווים קושי או מצוקה רגשית באמצעות משחק (play therapy). הטיפול במשחק ממוקד ילד מבוסס על תפיסה טיפולית הומניסטית המאמינה בכוחותיו הפנימיים של הילד להתמודדות ולמימוש עצמי מיטבי. כוחות אילו יבואו לידי ביטוי בסביבה מאפשרת ותומכת. על כן כמטפלת במשחק המטרה הראשונית שלי היא לספק לילדים מקום מוגן ובטוח שבו יוכלו להיות מי שהם וירגישו חופשי להביע את עצמם באמצעות אביזרי המשחק בחדר. כמעט כל הילדים משחקים. עבור ילדים צעירים המשחק  הספונטאני משמש כאמצעי טבעי להבעה בדומה לשפה מדוברת אצל מתבגרים ומבוגרים. המומחיות והשליטה של הילדים באביזרי המשחק שבחדר מאפשרת להם לחלוק רגשות ומחשבות ולעבד אירועים וקשיים שהם חווים במציאות בדרך סימבולית ובלתי מאיימת.

אני עובדת בטיפול פרטני עם ילדים מגיל שנתיים במגוון רחב של קשיים והתמודדויות ומשלבת בתהליך הטיפול הדרכת הורים ועבודה שיתופית עם המסגרת החינוכית בה נמצאים ילדים אלו בהתאם לצורך.  דגש רב ניתן בעבודתי על יחסי אמון, העצמה ועצמאות הילד כמו גם תקשורת מיטבית ומצמיחה של הילד עם הוריו.

השכלה אקדמאית והכשרה

סיימתי דוקטורט באוניברסיטת צפון קולרדו בארה"ב בייעוץ חינוכי וסופרוויז'ן. אני בעלת רישיון NCC וLPC מארה"ב וכן רישיון בייעוץ חינוכי מישראל. את ההסמכה כמטפלת במשחק קיבלתי מהעמותה לטיפול במשחק וקידומו בישראל ((APTI. במהלך השנים עברתי הכשרות נוספות כגון EMDR לטיפול בחרדות וטראומות,  וIFS. בנוסף אני מרצה בחוג לייעוץ חינוכי במכללה למנהל ובאוניברסיטת תל אביב.

Ph.D. Counseling Education & Supervision, University of Northern Colorado, U.S.A

M.A. Counseling Education, Tel Aviv University, Israel.

ניסיון מקצועי

עבדתי 5 שנים כיועצת חינוכית בחטיבת ביניים בישראל ו5 שנים כמטפלת בבריאות הנפש (Mental health therapist ) במרכז קהילתי לטיפול נפשי בפורט קולינס קולרדו. בשנים האחרונות אני עובדת בקליניקה פרטית עם ילדים ומתבגרים, ילדי אומנה  ומרכז רב תכליתי של ויצו לילדים בני 4-6

 

חברות באגודות וארגונים

העמותה לטיפול במשחק וקידומו בישראל  APTI

NBCC- National Board for Certified Counselors

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד