תפריט נגישות

אודות

בשביל החיות - בית לחיות ואנשים הוא מרכז טיפולי ייחודי המציע מרחבים טיפוליים מגוונים כגון: משק חי טיפול ומרחבים של טבע ויצירה המתבסס על כוחות הריפוי הקיימים בטבע, טיפול בדיבור, במשחק, באומנות, cbt ועוד. במרכז מתקיימים מפגשי טיפול רגשי/פסיכותרפיה בסיוע  לילדים, נוער, מתבגרים מבוגרים והגיל השלישי במסגרת פרטנית וקבוצתית. הטיפול הרגשי בסיוע בעלי חיים היינו כלי טיפולי במקרי טראומה ופוסט טראומה, חרדות, קשיים חברתיים והתנהגותיים, בעיות קשב וריכוז, בעיות נפשיות, משברים, מצוקות, פגיעה באיכות חיים ועוד.

במרכז אנחנו מאמינים בקשר בין בני אדם לבעלי חיים וביכולת הריפוי של קשר שכזה ובטבע תרפיה. שיטות טיפול אינטגרטיבית ייחודית התומכת בעבודה במרחב הפתוח, החי והדינאמי באופן הקושר כוחות ריפוי הקיימים בטבע להעצמת תהליכי צמיחה והתפתחות אישית והפועלת בצורה חווייתית מתוך הקשר והדיאלוג שבין אדם לטבע ולחי.

קצת עליי: בועז שטדלר – מנהל ומייסד  "בשביל החיות"- בית לחיות ואנשים: בעל תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות בטראומה ופוסט טראומה, אוניברסיטת תל אביב ומטפל רגשי באמצעות בעלי חיים- מכון מגיד. בעל ניסיון מקצועי רב בטיפול רגשי בילדים ובהדרכת הורים במרכז לגיל הרך, במרפאה לבריאות הנפש ילד ונוער ובמשק חי הטיפולי.

אני מאמין: במהלך שנותיי כמטפל טיפלתי והכרתי משפחות רבות – הורים וילדים. כל ילד הוא עולם ומלואו, מביא איתו את הסיפור האישי, הפרטי, המיוחד. בקליניקה שלי אני פוגש אותם. אנשים קטנים – עם רצונות וקשיים, התלבטויות, תסכולים ועם המון רצון לתשומת לב והקשבה. המשפט "כל ילד צריך רק מבוגר אחד שיאמין בו" לא נאמר בכדי. אני מאמין שילדים, אך גם לנו, המבוגרים יש צורך עז שיקשיבו לנו, יש רצון שמישהו יעזור לנו להאיר במקום שקצת חשוך, שיעצים בנו את תחושת המסוגלות ויאמין בנו גם כשאנחנו מפקפקים ביכולות שלנו. אני לא קוסם, איני מאמין בקסמים וטיפולי אינסטנט וכן – אני גם לא מאמין שילדים מקולקלים וזקוקים לתיקון. אני מאמין שילד זקוק לסביבה תומכת, קשובה ואמפתית להתמודדות עם חיי היומיום, ואת רשת הבטחון הזו יש לטוות לאט לאט ע"י בניית יחסי אמון וכבוד הדדי. מלאכת מחשבת שנעשית עם הרבה חשיבה ושיתוף פעולה שלי כמטפל ואתם ההורים.

ההורים שלנו לא הזמינו אותנו מקטלוג, וגם לא אנחנו את ילדינו. כל ילד הוא אחר. שונה ומיוחד. אין ילד בעייתי. אני קם בבוקר כדי לשנות את התפיסה שמתמקדת בקושי, שממהרת להכניס ילדים להגדרות ולאבחן אותם. אני קם בבוקר כדי שעוד ילד יראה את עצמו וירגיש שרואים אותו. כדי שעוד ילד יראה את הייחודיות שלו ולא יישמע רק את הבעייתיות שבו. כדי שעוד ילד יבין שיש לו כוחות לשינוי. שהוא מסוגל.

הקמתי את "שביל החיות" כדי לאפשר דרור לנפש להביע את עצמה בדרך הנכונה לה. ללא שיפוטיות, ללא ביקורתיות. אני מאמין שלי ושל הצוות שילד צריך מקום שבו יוכל לביים את עולמו הפנימי ובתהליך הטיפולי לצקת תוכן רגשי ואין סביבה מתאימה מזו של טבע, מרחבים פתוחים ובעלי חיים. שילוב של הטבע ובעלי החיים מאפשר לנוע בין המציאות הפנימית  שלנו לבין המציאות החיצונית וכשמתקיים החיבור בין שניהם נוצרת אינטגרציה בחוויה הפנימית שנהיית אחת.  

אני מאמין הצוותי שבמידה והנפש מקבלת את ההקשבה הנכונה, ניתן יהיה להתגבר על המצוקות והקשיים. סביבה בה לכל אחד יכול להביא את עצמו, לעצב את נפשו וכל פעם מחדש לתהות, לטעות, להרוס, לבנות ובסוף לצאת שלם יותר ומחובר לעצמו.

להנות מהדברים הקטנים – לשחק עם העלים, לקפץ ברחוב ולרוץ למול הרוח. "לכל הילדים יש כישרון , מה שחשוב זה לגלותו" צארלי צפלין.

השכלה אקדמאית והכשרה

M.A בעבודה סוציאלית מסלול טיפול קליני בלחץ וטראומה, אוניברסיטת תל אביב.

B.A בעבודה  סוציאלית מסלול הסבה מורחב, אוניברסיטת בר אילן.  

בוגר מסלול הכשרה תלת שנתי-  בתוכנית לטיפול בילדים באמצעות בעלי חיים, מכון מגיד, האוניברסיטה העברית בירושלים.  

הדרכת הורים בגישת הסמכות החדשה – המרפאה לסמכות הורית, יחידה להדרכת הורים בית חולים שניידר. 

איתור, זיהוי וטיפול בילדים נפגעי התעללות- אגף הדרכה ופיתוח, משרד הבריאות.  

תרפיה במשחק- אגף הדרכה ופיתוח, קופת חולים כללית.

ניסיון מקצועי

מרפאת בריאות הנפש ילד ונוער קופת חולים כללית 

מרכז טיפולי לגיל הרך 

בקליניקה פרטית- בתחום הטיפול בגיל הרך, בילדים, מתבגרים, מבוגרים והגיל השלישי. 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד