תפריט נגישות

אודות

שמי אלכס לילינברג, פסיכולוג בהתמחות חינוכית, מטפל בילדים ובני נוער.

נשוי, אב לשני ילדים, תושב אשקלון. במקביל לעבודה הטיפולית הפרטית אני נותן את שירותיי למשפחות וצוותים של בתי ספר וגנים במסגרת השירות הפסיכולוגי-חינוכי במועצה אזורית לכיש.

אני מאמין כי שירותים פסיכולוגיים נחוצים ביותר לשמירה על הבריאות הפסיכולוגית-נפשית שלנו. בדיוק כמו שהרפואה הנגישה והאיכותית בימינו נותנת ביטחון לבריאות הפיזית, כך גם פסיכולוגיה יכולה לתרום לבריאות הנפשית. אני מאוד תומך בהתפתחות התחום הפסיכולוגי-טיפולי, רואה את הייעוד המקצועי שלי בפיתוח המודעות הרגשית של אדם ומוכן לתת מעצמי ליצירת שינוי בתרבות הבריאות הפסיכולוגית.

מטפל, מייעץ ומדריך במגוון גישות, מתמחה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), בתרפיה בינאישית (IPT), בגישת הסמכות החדשה (ייחודית להדרכת הורים) ועוד גישות אחרות. אני נותן חשיבות מרכזית לקשר שנוצר בין המטפל והמטופל ושואף להיות קשוב, אמפתי וכנה בקשר זה, ומאמין שלאיכות הקשר יש השפעה טיפולית קריטית.

מטפל בקליניקה באשקלון, כמו גם במסגרת פרוייקט "דלת פתוחה" במושב נהורה (מ.א. לכיש). מוקדי ההתערבות שלי הם קשיים בויסות מצבי הרוח, דיכאון, חרדות, תסמיני OCD, מצבי טראומה ואובדן. כמו גם, אני מייעץ ומדריך הורים בשאלות התנהגות הילד, התקשורת הורה-ילד, ,אנקופרזיס ואנורזיס בגיל בי"ס, שימוש במסכים, הרגלי שינה ואוכל ועוד.

תחום התמחותי הספציפי הוא סוגיות הקשורות ללימודים: המוכנות לבי"ס, הנשירה ממסגרות הלימודיות, כישורי למידה ולקויות למידה, הפרעת קשב (ADHD), יחסי תלמיד-מורה-הורה. אני מאמין שכמו שבתחומים רבים אחרים גם בתפקוד הלימודי של הילד או המתבגר אפשר להגיע לשינוי.

אני מזמין אתכם לפנות אלי להיכרות ובמידה תרגישו חיבור לגישתי נחזיק ביחד בתקווה לשינוי. קיימת אפשרות לטיפול מוזל.


русскоязычный психолог в израиле

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית והתפתחותית באוניברסיטה ממלכתית-פדגוגית במוסקבה, רוסיה.

בוגר תוכנית "פסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ונוער", מרכז רפואי שניידר.

רשיון משרד הבריאות לעיסוק בפסיכולוגיה.

ניסיון מקצועי

פרקטיקום במרפאות הסמכות ההורית ולקויות למידה, בבי"ח שניידר.

ת.ל.מ מכון לטיפול פסיכולוגי, סניף אשדוד

פרוייקט "דלת פתוחה", התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד