תפריט נגישות
חיפוש

אודות

שמי אורלי, וכשם שבשמי מופיעה המילה 'אור'- כך גם אמונתי- אני מאמינה שבכל אדם קיימת נקודת אור שיש לגלותה, לחשוף אותה ולהביאה לידי ביטוי, מתחת לשכבות החשוכות יותר שבנפש.

המוטו הטיפולי המנחה אותי הוא לעזור למטופל למצוא ולראות בעצמו את נקודות האור, לזהות את העוצמות, הכוחות והיכולות שלו, גם אם לפעמים הם נסתרים מעיניו.

אני רואה בעבודה טיפולית שליחות של ממש, ומרגישה שבנוסף ללמידה האקדמית וההתנסותית שעברתי, בעיקר הכשיר אותי לצורך כך מסע חיי הפרטי.

לפני הכל, כשאני נפגשת עם מי שזכיתי ללוותו, חשוב לי לנסות לראות אותו כפי שהוא באמת. לנסות לראות את המהות הפנימית הטהורה איתה הגיע לעולם, תוך אמפטיה ולב רחב ופתוח לקראתו.

כדי לעזור לכל מטופל בדרך המתאימה לו אני משתמשת בנוסף לשיחות, בתרגילי מיינדפולנס- העוזרים להתחבר לחוויה, לרגש ולתחושה כאן ועכשיו, וכן באמצעים יצירתיים מגוונים, העוזרים להתחבר לרגשות ולתכנים תת מודעיים כגון- קלפים טיפוליים, יצירה, דרמה ועוד.

אני מקבלת באופן פרטני, וגם מנחה סדנאות לנשים בכל שלבי החיים, נשים לקראת/אחרי לידה, עיבוד חוויות הלידה, נשים המחפשות מימוש עצמי, שינוי בחייהן, נשים המתמודדות עם משבר, המחפשות את "הדרך חזרה הביתה" אל מהותן הפנימית שנשכחה מאחור.

בנוסף לכל זאת, ב-9 שנים האחרונות אני משתתפת ב"תיאטרון פלייבק"- תיאטרון אלתור אשר בו השחקנים מציגים למספר מהקהל את סיפורו האישי בדרך מעצימה ומחזקת. למדתי קורס תיאטרון פלייבק טיפולי, וכן השתתפתי במופעים רבים בהתנדבות עבור אוכלוסיות במצוקה.

אני בעלת M.A בעבודה סוציאלית-עם התמחות בתרפיה באומנות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, כיום לומדת פסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס במרכז שילוב-אוניברסיטת חיפה.

השכלה אקדמאית והכשרה

 M.A בעבודה סוציאלית- התמחות בתרפיה באומנות, אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

כיום לומדת פסיכותרפיה גוף-נפש מבוססת מיינדפולנס במרכז שילוב-אוניברסיטת חיפה.

קורס תיאטרון פלייבק טיפולי- ביה"ס לתיאטרון פלייבק "שילובים בגליל".

קורס מנחי ציור אינטואיטיבי.

ניסיון מקצועי

*בעשור האחרון- מנחה צוותים חינוכיים-טיפוליים במשרד החינוך לעבודה עם ילדים ונוער בסיכון, מרצה בהשתלמויות לאנשי חינוך וטיפול בנושאים: עבודה עם נוער בסיכון, הרחבת ארגז הכלים למטפלים באמצעות הבעה ויצירה. 

*טיפול באומנות במרכזי הורים-ילדים: טיפול רגשי לילדים במגוון כלים יצירתיים, טיפול דיאדי הורה-ילד, טיפול להורים בשיטת "טיפול בהורות", הנחיית קבוצות. 

*הקמה וניהול של מרכז חינוכי-טיפולי לילדים בסיכון, הנחיית צוותים. 


*ריכוז מרכז קהילתי לילדים יוצאי העדה האתיופית והוריהם, הנחיית קבוצות הורים במועדונית רווחה, הנחיית קבוצות של נערות בטיפול באומנות.  

חברות באגודות וארגונים

חברות באיגוד תאטרון הפלייבק הארצי 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד