תפריט נגישות

גיליון 8/20 - מה זה אומר טיפול אונליין?

 • 23/9/20

 • טיפול יעיל יותר אונליין
 • ימי הקורונה: טיפולי CBT עשויים להיות יעילים יותר אונליין

  סכנת התחלואה שמלווה את מגיפת הקורונה הביאה מטפלים רבים לסגל שגרת עבודה חדשה ולהתחיל לערוך טיפולים נפשיים מרחוק.

  המפגש הוירטואלי שומר על המטופלים והמטפלים מפני הדבקה, מייתר את הלחץ הכרוך במציאת בייביסיטר לילדים, חוסך זמן נסיעה ובאופן כללי יכול לייצר אווירה רגועה ובטוחה יותר בימים מתוחים אלה.

  במקרים מסוימים, היכולת של המטפל לראות את סביבת המחייה של המטופל דרך המסך, יכולה אפילו לסייע לתהליך הטיפולי.

  למאמר המלא >>


 • מתחילים אונליין, ממשיכים פנים-מול-פנים: טיפים לתחילת טיפול נפשי מרחוק

  ימי הקורונה הביאו עמם חוויות קשות של אי-וודאות וחוסר אונים, תחושות מכבידות של מתח וחרדה. בתקופה זו בה המצוקה הגוברת, עולה אצל רבים צורך להתחיל כעת בטיפול נפשי (פסיכותרפיה). עם זאת, בשל מגבלות משרד הבריאות, מרבית המטפלים מציעים כעת טיפול מרחוק – אם בווידאו ואם בטלפון – כאשר בדרך כלל הציפייה היא לעבור למפגשים פנים מול פנים כשיתאפשר. על אף החששות הכרוכים בכך, ניתן להתחיל ולקיים טיפול מוצלח אונליין, שיסייע משמעותית בהקלת מצוקה נפשית.

  למאמר המלא >>


 • לא לבד בבידוד: תמיכה נפשית אונליין בזמן משבר הקורונה

  משבר הקורונה העולמי משפיע בצורות שונות על כל אחד ואחת מאיתנו. רובינו חשים מאוימים ממחלה שאינה מוכרת ועדיין אין לה מרפא. כל אלו הופכים מאתגרים עוד יותר אם אנחנו בבידוד. במצב זה אנחנו נותרים לבד עם המחשבות, הדאגות, וגם עם התחושות הפיזיות והפחד שאנו מפתחים את תסמיני המחלה. הפנייה לטיפול נפשי במצבי משבר יכולה לתרום רבות להתמודדות יעילה וקלה יותר עם האתגרים שהוא מביא עמו. כאן יתרונם של המטפלים המקצועיים, המתמחים במתן מענה נפשי לחרדה.

  למאמר המלא >>


 • טיפול פסיכולוגי באינטרנט

  הטיפול באמצעות האינטרנט מאפשר למטופלים למצוא את המטפל המתאים להם גם אם אינו מתגורר בקרבת מקום. הטיפול באינטרנט חוסך גם זמן יקר של נסיעות אל המטפל ובחזרה, והוא מאפשר גמישות רבה יותר בקביעת זמני המפגשים. רבים נמנעו מלגשת לטיפול נפשי, בשל הסטיגמה. הטיפול באינטרנט מבטיח סודיות ואנונימיות, ומי שנזקק לו יודע שאין כל סיכוי שמישהו יזהה אותו או ידע על הטיפול. גם לכל מי שנמנע ממנו להגיע אל המטפל, בשל נכות או בשל קשיי נגישות, הטיפול באמצעות האינטרנט מהווה פתרון קל ונוח.

  למאמר המלא >>