תפריט נגישות

Consulting for religious couples - ייעוץ זוגי דתי

זוגיות באם היא במגזר דתי או חילוני, הנה קשר אינטימי משמעותי, אשר בדומה לקשרים אחרים, עשוי להיתקל במגוון קשיים וחיכוכים. במקרים רבים מצליחים בני הזוג להתמודד עם הקושי בכוחות עצמם, בזכות התקשורת והקרבה שבנו עם השנים. ייעוץ זוגי דתי הנה שיטת פסיכותרפיה המסייעת לבני זוג מהמגזר הדתי ליישב מחלוקות שעולות סביב משבר זוגיות באופן מהיר ויעיל יותר, למען יוכלו להתקרב מחדש. הטיפול מתבצע על ידי פסיכולוג או עובד סוציאלי בעלי הכשרה בגישה של ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי דתי – מתי פונים לטיפול?

ייעוץ זוגי דתי מסייע לזוגות מהמגזר הדתי להתגבר על סוגים שונים של משבר זוגיות. במקרים רבים המשברים זהים לאלו של בני זוג חילונים, וכוללים התמודדות עם אתגרים דומים, למשל:

1. התנהלות הזוג בתא המשפחתי

גידול הילדים הנה משימה כלל לא פשוטה. בני הזוג נדרשים לתפקד כצוות מול ילדיהם, מה שלא פעם יוצר פערים וחיכוכים. נושאים הקשורים לחינוך הילדים, כגון הצבת גבולות וחלוקת תפקידים בין ההורים, או התמודדויות עם קשיים שונים של הילדים, כגון קשיי וויסות כעסים של אחד הילדים, או מריבות בין אחים, עשויים להוות מקור למריבות חוזרות. ייעוץ זוגי דתי מאפשר לבני הזוג לאזן מחדש את חלוקת התפקידים כהורים, ולהציג חזית אחידה מול הילדים. 

2. הסלמה של ויכוחים

כמו שאומר המשפט - "צריך לדעת איך לריב". היות ואי הסכמות הן חלק טבעי מכל מערכת יחסים, האתגר הוא להתמודד עמן באופן בונה, כך שהזוגיות תשמש מרחב בטוח לשיתוף, וגם לביטוי כעסים ומחלוקות. מקרים בהם בני הזוג מענישים ופוגעים זה בזה מתוך תסכול, מייצרים ריחוק בין בני הזוג ומקשים על מציאת עמק השווה. ייעוץ זוגי דתי מלמד את בני הזוג כיצד לשמור בוויכוחים על כבוד הדדי, אשר יאפשר להשמיע וגם להאזין זה לזה, במטרה להגיע להבנה.

3. שחיקת האינטימיות

החיים הממושכים במחיצת אותו בן זוג, מביאים במקרים רבים לאפקט של שחיקה, במסגרתו לפחות אחד מבני הזוג עלול לקחת את השני כמובן מאליו. מחוות של חיבה וקירבה, כולל קיום יחסי מין, עשויים להתמעט עם הזמן, בעוד כל בן זוג שוקע בעיסוקי וטרדות היום יום. ייעוץ זוגי דתי מסייע לבני הזוג להצית מחדש את הלהבה הרומנטית, ולמצוא את הדרך להתקרב מחדש, פיזית ורגשית.

ייעוץ זוגי דתי – כיצד מוצאים את הטיפול המתאים?

ייעוץ זוגי דתי עשוי להתקיים במגוון פורמטים. ישנם בני זוג אשר פונים לרב או לרבנית בקהילה, אשר נתפסים בתור דמות רוחנית מכווינה שניתן להסתמך עליה בתחומי החיים השונים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות גוברת ההכרה בלגיטימיות של קבלת עזרה מקצועית באמצעות ייעוץ זוגי דתי. ישנם מטפלים זוגיים אשר מגיעים מהעולם הדתי, ושלכן באפשרותם להעניק ייעוץ זוגי דתי אשר נמצא בהלימה עם העולם הערכי והתרבותי של בני הזוג. יחד עם זאת, היות וקיים במקרים רבים דמיון בין משברי זוגיות במגזר הדתי לבין אלו שבמגזר החילוני, בני זוג מהמגזר הדתי יכולים להיעזר גם במטפל זוגי חילוני. נראה כי באם מדובר במטפל זוגי חילוני או דתי, ערכי הטיפול דומים ביסודם, ונשענים על השאיפה לסייע לבני הזוג לתקשר באופן בונה, סבלני ומכבד, ולבנות מחדש אינטימיות שתאפשר להם לתפקד שוב כצוות, וכאוהבים.

 


תחומי מומחיות:
טיפול זוגי ,ייעוץ זוגי

אנשי מקצוע בתחום

טיפול זוגי