תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Child Psychotherapy - פסיכותרפיה לילדים

פסיכותרפיה לילדים הינה סוג של טיפול רגשי אשר מותאם במיוחד לילדים. לאורך השנים הלכה והתבססה הסברה לפיה ילדים חושבים, מרגישים ופועלים באופן שונה מאדם מבוגר. מסקנות מסוג זה עודדו פסיכולוגים ליצור טיפול נפשי אשר יותאם ספציפית לילדים ולצרכיהם, כך שאופן יצירת הקשר בטיפול והתהליך הטיפולי, יהיו בשפה ובכלים אשר ילדים יכולים להגיב אליהם ולהיעזר בהם.

לקריאה נוספת היכנסו לקרוא על טיפול בילדים.

גישות שונות לפסיכותרפיה בילדים

פסיכותרפיה דינמית בילדים: גישה אשר שמה את הדגש המרכזי על בניית מערכת יחסים טיפולית בין המטפל לילד, תוך מתן תשומת לב לחוויה הרגשית של הילד ולתכנים נפשיים הגורמים למצוקה. בגישה נעשה שימוש נרחב בטכניקה של טיפול במשחק.

CBT לילדים: גישת טיפול תחומה בזמן אשר עובדת עם פרוטוקול טיפולי מוגדר ומתמקדת בפתרון בעיות ממוקדות כגון חרדת בחינות או OCD.

טיפול קבוצתי בילדים: גישה אשר עושה שימוש במרחב הקבוצתי כמרחב טיפולי, ובמסגרתה נפגשים מספר מטופלים עם מנחה או זוג מנחים לתרגול מיומנויות בין אישיות ועבודה על צרכים רגשיים.

הדרכת הורים: גישה אשר שמה במרכזה את הליווי וההנחיה של ההורים כאמצעי לסייע לילד, במהלכה המטפל נותן להורים כלים קונקרטיים והנחיה. לעיתים תצטרף כחלק מטיפול פרטני בילד.

  • למטפלים בפסיכותרפיה >>

  • למאמרים נוספים בנושא פסיכותרפיה >>


תחומי מומחיות:
טיפול רגשי לילדים

אנשי מקצוע בתחום

טיפול רגשי לילדים