תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טל ב - 18/02/2017 10:14:37

שלום,
    אני בת שלושים ונשואה 4 שנים.
    הזוגיות שלנו בד"כ נעימה ואוהבת ואנו לא רבים הרבה. אבל כשיש בינינו אי הסכמה לגבי דבר מסוים שחשוב לשנינו ואני מחליטה לעשות מה שאני חושבת באופן שמנוגד לדעותיו, הוא כועס ולא מדבר איתי כיומיים. אחר כך הוא נרגע וחוזר להתנהג כרגיל מבלי לדבר על מה שהיה. זה קורה לעתים נדירות, אבל כשזה קורה זה מאוד לא נעים ויוצר אוירה מעיקה בבית. הוא לא מדבר על מה הוא חושב או מרגיש ואנחנו כמו שני זרים. ברור לי שזה לא תקין ושיש דרכים גם לריב ולהתעמת. שאלתי אותו אם הוא רוצה לדבר והוא אמר שלא. אמרתי שלא לדבר, זה לא פיתרון והוא ענה שאין מה לעשות, ככה הוא כשהוא כועס.
    זה מטריד ומצער אותי מאוד שזו התקשורת בינינו בזמן מריבה ואני לא יודעת מה לעשות?

תשובה: זוגיות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 20/02/2017 20:33:51

שלום טל,

את מתארת היעדר תקשורת וניכור בעת מריבה וזו אכן תחושה קשה מאוד. אני חושבת שההתעקשות שלך על דיאלוג פתוח היא חשובה ותתרום לזוגיות ולכל אחד מכם כאדם. כעס הוא רגש שרבים מתקשים להתמודד איתו, והוא כמובן רגש לגיטימי. עם זאת, גם כאשר כועסים כדאי לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים, ובוודא לאחר מכן. הייתי ממליצה לך להמשיך ולהתעקש על חשיבות הדיאלוג בינכם, להסביר שחשוב לך לשמוע את מחשבותיו גם אם הוא חושש שתפגעי, להדגיש שחשוב לך שתוכלו לדבר על הדברים ולתאר כמה חוסר התקשורת פוגע בך וביחסים ושדפוס זה גובה בסופו של דבר מחיר מהזוגיות. במידה ותראי שהדבר לא עוזר ואירועים כאלו יחזרו על עצמם ותחושי שנדרשת לכם עזרה חיצונית, תוכלו לשקול לפנות טיפול זוגי כדי לחזק את ערוצי התקשורת ביניכם.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון