תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אמא מתכננת ב - 18/08/2023 14:41:16

לגבי הבית - מתלבטת אם לתת לה ממש לראות את המובילים מפנים אותו ואח"כ לראות את הבית ריק? זה לא יהיה מוזר בשבילה לראות את הבית שלה ריק? (לדעתי בשעה שהיא תחזור מהגן, הבית יהיה או לקראת סיום ההובלה או ריק. אישי בכלל רוצה לקחת אותה מהגן, לישון אצל הוריו ולמחרת - ישר לבית החדש) מה הדרך הנכונה להיפרד - לפני שאוספים את הארגזים או אחרי?

לגבי הגן - היא תסיים את הקייטנה יומיים לפני כולם. החברים ימשיכו, ויעשו פרידה מסודרת ביום שלישי (יהיה להן closer) ואילו לבתי, היום האחרון הוא ראשון - תלך לישון אצל סבתא - שני בבוקר מתחיל השינוי: אין גן + בית חדש.

הגננת אמרה שיפרדו ממנה בראשון עם כל הילדים, אבל אני לא רוצה שזו תהיה פרידה מבודדת רק שלה.. מעדיפה שהיא תבין שכולם נפרדים ולא רק היא (והשאר ממשיכים)
    איך כדאי לפעול בעניין הזה?

תודה רבה ויום מקסים

תשובה: תודה על תשובתך + עוד שאלה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/08/2023 23:32:09

שלום לך.

אני שומעת בשאלתך את התקווה שאם רק תעשי את הדברים נכון, על הצד הטוב ביותר, יחסכו גם ממך וגם מביתך קושי והכאב שבפרידה והשינוי. לצערי, אין כאן תשובה נכונה או לא נכונה אלא תחושת בטן לגבי הדבר שיהיה הכי מתאים לך ולביתך. יותר מכל בחירה שתעשי, חשובים הרוגע והנינוחות שלך ולכן אני מציעה שתעשי מה שלך הכי נוח, בהקשר זה, ואני בטוחה שהנינוחות שלך תשפיע על בתך יותר מכל.

נסי לזכור, ילדים רבים עוברים דירות, יישובים ומדינות- כל עוד ההורה נמצא שם עבורם, כל מעבר ניתן להסתגלות.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
שני דויטש

שני דויטש

פתח תקווה
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
יעל רייף סולומון