תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אדל ב - 19/06/2023 16:50:56

שלום, אני בת 42 נשואה + 2 ותמיד סבלתי מגועל גם מדברים פשוטים שבאופן נורמלי יכולים להגעיל אבל חולפים תוך שניה, אצלי אותו מראה או זיכרון מלווה אותי הרבה מאוד זמן לאחר מכן.
    לאחרונה זה החמיר ואני ממש נגעלת אפילו מאנשים שמדברים איתי, לא יכולה לראות רוק או לכלוך על הפנים שלהם, חרקים ועוד ועוד.
    ממש בחודש האחרון הזכרונות של מה שאני רואה ביום יום, נחרטים לי מאוד חזק במח ואני מרגישה חסימה בגרון, מתקשה מאוד מאוד אפילו לבלוע רוק כי מיד קופצים לי לראש כל דברים הכי מגעילים בעולם. ירדתי במשקל כי אני לא מסוגלת להכניס אוכל לפה ומתקשה לשתות. כל עניין הבליעה חסום אצלי ואפילו כואב לי הגרון…
    האם יש משהו שיכול לעזור לי?

תשובה: תחושות גועל תמידיות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/06/2023 06:11:59

שלום אדל. 

נשמע מדברייך כי קיים קושי רגשי משמעותי אשר בא לידי ביטוי בסימפטום של הגועל. לכן, חשוב וכדאי לפנות בהקדם לטיפול פסיכולוגי אצל מטפל שיוכל לסייע לך גם להבין אילו היבטים רגשיים עומדים בבסיס הסימפטומים שאת מתארת, וגם ללמוד טכניקות להתמודדות עם הגועל כאשר עולה. על סמך הדברים שכתבת קשה לי לקבוע במה להתמקד- בנושא האכילה, בחקירת הרובד העמוק לקשיים או בטכניקות לשליטה בתחושות הגועל ולכן מציעה, כשלב ראשון, לפנות להערכה ראשונית אצל פסיכיאטר ולקבל את המלצתו לסוג הטיפול הפסיכולוגי שיהיה יעיל ביותר עבורך. כך או כך, חשוב לפנות לטיפול בהקדם האפשרי מאחר וסימפטומים מהסוג שאת מתארת נוטים להתקבע ולהחמיר לאורך זמן כאשר לא מטפלים בהם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
יובל קורן