תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מורן ב - 02/06/2023 00:08:09

שלום אני בת 28 ומאז ומתמיד הייתי אוכלת מתוך רגש.
    הייתה תקופה שרציתי לרדת במשקל והתחלתי לספור קלוריות מה שהגביר את ההתעסקות באוכל.
    בשנים האחרונות אני מתמודדת עם מחלה אשר גורמת לכאבים קשים מאוד ואני מטופלת באמצעות תזונה (זה הדבר היחיד שעוזר לי).
    רק שהתפתח קושי חדש..
    עקב הצורך שלי להועיל לבריאותי וככל שאני מקפידה על התזונה הכאבים פוחתים, נוצר פחד מאוכל.
    התזונה היא מאוד קשוחה, טבעונית, ללא גלוטן, מינימום סוכר, מינימום מלח (ואני אפילו לא מדברת על הקושי הרגשי לעבור לתזונה כזו בתור מי שכל חייה נאחזה באוכל מבחינה רגשית).
    כאשר אני סוטה קלות מהתזונה (לצורך העניין לא מומלץ הרבה סוכר) ואני אוכלת כמות מעט גדולה של סוכר נגיד בגלידה לצורך העניין..
    אני מרגישה שהעולם נופל, אני מרגישה שברגע שאכלתי את זה, אני ממש רואה מבפנים איך הגוף שלי מעכל את אותו מזון וגורם לי לחולי..
    הפלא ופלא רגעים לאחר מכן פתאום אני מרגישה כאב מוזר או משהו כזה ואני יודעת שזה פסיכולוגי.

כמובן שזוהי איננה דרך לחיות ולצערי אותה מחלה החמירה את זה..
    הפחד מוביל להתקפי זלילה שאחריהם אני מרגישה שלווה כיוון שהרגעתי את החרדה, מצד שני פחד גדול יותר כי החמרתי את המצב על ידי אכילה של כל הדברים שמהם אני אמורה להימנע וכמובן שנאה עצמית..

אני מנסה להרגיע את עצמי אך רציתי לדעת מה ניתן לעשות אילו מחשבות ניתן לתרגל על מנת לעבוד עצמי..

תשובה: גישה לא בריאה לאכילה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/06/2023 18:33:35

שלום מורן.

נשמע מדברייך שמצב הרפואי והרגישות הנפשית לנושא האכילה חוברים זה לזה, והופכים את האכילה לנושא טעון שמקשה עלייך ביומיום. לאור זאת, ולאור העובדה שהתחושות אינן משתנות למרות מודעותך להשפעות הרגשיות על הכאב הפיסי, אני מציעה לפנות אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לעבד יותר לעומק את הנושא. עיבוד מסוג זה מבי במרבית המקרים לשינוי ואף מסייע בהיבטי חיים נוספים. ממליצה לפנות לפסיכולוג רפואי או קליני.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
עליסה הראל