תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סתו ב - 17/05/2023 15:29:43

הבן שלי בן 10. ילד בריא, ספורטיבי וחברותי. (לוקח הורמון גדילה עקב חוסר). בשנתיים האחרונות, לא ברצף, יש לו מידי פעם פחדים שגנבים יפרצו אלינו הביתה, אומר שהוא שומע קולות, מבקש לישון איתנו...לאחרונה אמר שהוא חלם שאני ובעלי מתחזים, הוא חלם שהיינו עם מסיכות...לא ברור כ"כ...
    באופן כללי, יש לו לעיתים פחדים שמלווים בדמיונות על גנבים ופורצים, לפני מספר חודשים עברנו דירה לבית דופלקס, אולי גם מכאן נובע חוסר הביטחון, למרות שהתקנו אזעקה זה עדיין לא מצליח להרגיע אותו...טוען שאם היינו מביאים כלב זה היה עוזר לו...
    האם כדאי לפנות לייעוץ כלשהו? בדיקה כלשהי? האם כל זה נשמע תקין ונורמלי לגילו?

תשובה: חלומות ודימיונות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/05/2023 22:25:18

שלום סתו.

חרדה, כמו סימפטומים רבים אחרים המופיעים אצל ילדים, הם פעמים רבות הדרך של הילד לספר דבר מה על עולמו הפנימי אשר עדיין אין לו אפשרות לנסח באופן ישיר. לאור זאת, אני מציעה לפנות למטפל.ת המתמחה בטיפול בילדים ולהתייעץ עמו לגבי הצורך בטיפול, לאחר תיאור מורחב ומפורט יותר. יתכן וימליץ על התערבות פסיכולוגית ויתכן שיציע לכם ההורים מספר פגישות ייעוץ שיסייעו לכם לסייע לבנכם ברגעיי החרדה. 

כך או כך, קשה לי לקבוע על סמך הכתוב האם מדובר ברמת חרדה המצריכה טיפול, ולכן מציעה לבדוק זאת באופן יסודי יותר במפגש מקצועי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
טל משולם