תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דניאל ב - 30/04/2023 09:47:35

שלום רב, אני נשוי עם 2 ילדים מקסימים כבר למעלה מעשור עם אישה שאני אוהב, כמו שאתם בטוח משערים וכמו בכל מערכת יחסים יש לנו עליות וירידות אבל בגדול המערכת שלנו יציבה ובטוחה, בשנים האחרונות אני מוצא את עצמי מפנטז על נשים אחרות, כאלה שאני רואה ברחוב או כאלה שעובדות איתי, כמובן שלא עשיתי שום צעד בכיוון ולא שוקל אפילו, אבל הייתי רוצה להבין אם יש איתי בעייה כלשהי? האם כדאי לספר לאישתי? או ללכת לטיפול כלשהו?

תשובה: מחשבה על נשים אחרות במערכת יחסים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/05/2023 21:40:40

שלום דניאל.

ראשית, מחשבות על פרטנרים/פרטנריות נוספים/ות אופיינית מאוד לשני הצדדים, ובפרט במערכות יחסים ממושכות. במרבית המקרים זהו ביטוי "נורמלי" לשחיקה של היומיום הזוגי, לצורך בגיוון ולתקווה לחוויות נוספות. לצד זאת, לא פעם תחושות אלו מספרות על היבטים רגשיים  נוספים אשר עשויים להיות קשורים לזוגיות, או דווקא לתחושות אישיות אחרות. למשל, לפעמים המחשבה על קשרים חדשים מבטאת תחושות של תקיעות וחוסר סיפוק הנוגעות לחיי הנפש ולאו דווקא לקשר הזוגי. לאור האמור, ולאור הקושי שאתה מתאר סביב עלייתן של התחושות, אני מציעה לנסות ו"למקם" את מקור הקושי- האם אתה חש חוסר סיפוק מסוים בחייך? ואם כן, באיה תחום? אם תגלה שהמוקד הוא זוגי, יתכן וכדאי לפנות לייעוץ זוגי ו/או לשתף את בת הזוג שלך בדברים החסרים או המטרידים אותך. במידה ולא תצליח למצוא מענה לשאלה, או במידה והיא תסייע לך לזהות שלב הקושי אינו בתחום הזוגי- יתכן וכדאי לשקול התייעצות עם איש מקצוע טיפולי אשר יסייע לך למקד ולנסח את הקושי, ומתוך כך גם לפעול לשינוי באופן מקדם ומיטיב.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
שני דויטש

שני דויטש

פתח תקווה
מיתר מידן אלוני