תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 10/04/2023 16:11:42

שלום ליטל,

לאחרונה עולות בי במחשבות בעקבות הטיפול שאני נמצאת בו. לפעמים מרגיש לי שהמטפלת ותיקה ומנוסה ולא מתרגשת משום דבר. שיש לה תשובות מוכנות להכל. היא יודעת לענות בצורה כזו שהתשובה היא חד משמעית ואי אפשר לערער עליה או להיכנס לוויכוח. מצד אחד, אני כולי מתפעלת מהיכולות שלה והביטחון העצמי שהיא מפגינה. מצד שני, מרגיש לי לפעמים שהיא פועלת בצורה טכנית. אולי היא לא מרגישה אותי. אולי היא לא בקשיבות מלאה. שיש לה עוד כל כך הרבה מטופלים ואני יודעת שיש לה לא מעט כי היא אמרה וגם כי לפעמים קשה להזיז לשעה אחרת. אני תוהה לעצמי כמה באמת אני חשובה לה, אם אכפת לה. אולי היא נכנסת לטיפול כבר בהליכה. לא חושבת. לא באמת נכנסת לעומק. אני בכלל מרגישה לפעמים קצת אחרת משאר המטופלים. אולי אני המטופלת הקשה, המאתגרת. ולמה אולי? זה בטוח. אני זו שלא מפסיקה לעשות לה אקטינג אאוט. יושבת ושותקת. מבטלת. כועסת. רוצה למתוח את הגבולות אבל היא לא מאפשרת. היא יודעת כמה הכתיבה היא חלק בלתי נפרד ממי שאני ושבטיפול הקודם זה היה חלק בלתי נפרד. עכשיו היא לא מסכימה ואומרת שהיא רוצה שהכל יהיה בפגישה עצמה. היא לא מאמינה בהתכתבויות ואומרת שאם קשה אז להוסיף פגישה אבל לא לכתוב. אני לא יודעת אם היא באמת איתי או שאני רק עוד שעה בלו"ז האישי שלה. אני חשובה לה? היא חושבת עליי? אולי אני כזו קשה ומסובכת בשבילה והיא פשוט נותנת לטיפול להיות כדי שאגיע ואנסה אבל מבחינתה אין לזה משמעות?

תשובה: מחשבות על הטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/04/2023 14:41:05

שלום דנה. 

לא פעם קשה להבחין, בטיפול, בין ההיבטים ה"מציאותיים" לבין אלו שקשורים בחוויה הפנימית וצפים מול המטפלת. למשל, יש סיכוי סביר שהתחושה שאת קשה, מסובכת, לא מעניינת וכד' קשורה גם בחוויה רגשית שאת מביאה איתך, ואולי מתעוררת גם בקשרים ואינטראקציות שמחוץ לטיפול. לאור זאת, מציעה להעלות את התחושות מול המטפלת ולנסות לעבד אותן ואת משמעותן עבורך. במקרים רבים, עיבוד מסוג זה משפר ומעמיק את הקשר הטיפולי, ומקדם את ההבנה העצמית והתהליך הטיפולי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
דפנה מטרי