תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ספיר ב - 15/02/2023 08:37:11

שלום, אני ובן זוגי מתחתנים בעוד חצי שנה, בשנה האחרונה עברתי לגור עם בן זוגי אצל משפחתו. בן זוגי קשור מאוד לאמא שלו וגם היא אליו.כל צעד שהוא עושה או אנחנו עושים הוא משתף אותה, גם בדברים הקשורים אלינו. והיא כמובן משתפת אותו. כשאנחנו יוצאים לסידורים או לבחור דברים עבורינו היא רוצה להצטרף, כשאנחנו ישנים מחוץ לבית הוא מתקשר אליה בכל יום.. בבית יש עוד בן אך הקשר שלו עם האמא שונה.
    אני לא יודעת מה לעשות, לפעמים אני מרגישה במקום השני ואמא שלו במקום הראשון. .עם זה המצב כעת מה יהיה כשנתחתן ועוד
    אנחנו נגור 20 דקות ממנה ...
    אשמח לדעת איך לפעול כדי שלא יתקלקל ביננו בגלל היחסים שלהם

תשובה: בן זוג קשור לאמא
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/02/2023 16:53:49

שלום ספיר.

נשמע מדברייך שאת מעוניינת בקשר טוב עם משפחתו של בן זוגך, אך חשוב לך שהגבולות בין המשפחה שתקימו לבין המשפחה הגרעינית ישמרו, כך שיהיו לכם חופש ופרטיות לצד קרבה. כצעד ראשון, אני מציעה לשתף את בן זוגך בתחושות באופן עדין ומכבד, ותוך הדגשת חשיבות היחסים הטובים עם אמו ועם שאר משפחתו. כדאי להציג את הנושא לא כ"בעיה" אלא כשאלה שעולה בך כעת כאשר אתם עומדים למסד את הקשר. אם תרגישי שהנושא רגיש וטעון, אני מציעה לשקול פנייה להתייעצות זוגית קצרה אצל איש מקצוע שיוכל לסייע לכם לנהל את הדיאלוג בנושא באופן אפקטיבי ומיטיב.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
טובה בן צבי מרק