תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דן פד ב - 20/01/2023 14:25:14

אני מטופל ע"י עו"ס במשך תקופה קצרה.
    בינתיים דיי מרוצה חוץ מהנקודה הבאה:
    חבר קרוב שלי מטופל אצלה ואני מרגיש (מדגיש- מרגיש) שאולי חלק מההכרות שלה איתי היא גם דרך החבר.
    וכן כשיש לי רצון להעלות קונפליקטים ביני לבין חברי אצל המטפל אני מרגיש שלא בנח, מסנן מילים, מנסה לא "ללכלך"....
    שוחחנו ע"כ, קבלתי תשובה שמניחה את הדעת ועדיין הייתי שמח לקבל תשובה אובייקטיבית ומקצועית. האם זה נכון להמשיך בטיפול? או אולי לחפש מטפל יותר אובייקטיבי? (דבר שדורש ממני מחירים לא קלים... הלב כבר נפתח...)
    תודה
    דן

תשובה: אתיקה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/01/2023 08:56:57

שלום דן.

טיפול בבני משפחה/אנשים קרובים אכן מביא איתו לא פעם את הקשיים שאתה מתאר, ולכן ההמלצה היא להמנע ממצב זה ככל שמתאפשר. מטפל מקצועי אשר נמצא בסיטואציה כזאת בכל זאת, ידע לשים לב אליה ולצמצם ככל האפשר את השפעותיה, תוך קיום שיח עם המטופל על ההיבטים בהם המצב מצמצם או מגביל את השיח והפתיחות שלו. עם זאת, כמובן, גם המטפל המקצועי ביותר אינו נקי מהטיות. מעבר לכך, לכל מטופל רמת רגישות אחרת לנושאים של אמון וחשיפה, ולכן כדאי לבדוק בתוך השיח עם המטפלת האם והיכן הקושי המציאותי פוגש את קשייך האישיים. במקרים רבים, שיח כזה משחרר חסמים ומקל. 

מעבר לכך, אני חוששת שאין לי המלצה חד משמעית על המשך או הפסקת הטיפול- מציעה רק להמשיך ולעבד את הנושא כל עוד הוא מפריע לך, לגעת דרכו בהיבטים רגשיים נוספים. מתוך כך, סביר להניח שתוכל לקבל החלטה שלמה יותר לכאן או לכאן.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
חגית בר