תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י א ב - 19/01/2023 16:00:30

שלום רב.
    אני סקרנית לגבי קריאת התיק שלי.
    המטפלת שלי(מניחה שרב המטפלים עושים זאת),מסכמת לפעמים תוך כדי הטיפול ולפעמים בסופו,את עיקרי הדברים שעלו, ומצרפת לתיקיה שיש לה, על כל אחד מהמטופלים שלה.
    השאלה שלי היא, האם מקובל שמטופל יבקש לקרא את התיק שלו?(הרי מדובר בתהליך שלו עצמו)
    האם זה תלוי במטפל אם לאפשר זאת או לא?
    הצורך שלי בקריאת התיק הוא שקל לי הרבה יותר, להבין את התהליך שאני עוברת, כאשר אני רואה אותו באופן מוחשי ופחות כאשר היא אומרת לי את זה, או שאנו משוחחות על זה. המטפלת שלי טוענת שאני עושה תהליכים מאוד משמעותיים, אך הפער בין מה שהיא רואה לבין מה שאני מרגישה ,הוא די גדול.
    אני חושבת שקריאת התיק והסתכלות רציפה על התהליכים, יכולה לעזור לי משום שהערוץ המוחשי הרבה יותר חזק אצלי.
    האם זה בכלל לגיטימי לבקש כזו בקשה?

תשובה: קריאת תיק
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/01/2023 17:51:36

שלום לך.

מבחינה חוקית, את זכאית לראות את התיק ואת רישומיה של המטפלת, אלא אם המטפלת סבורה שעיון בחומרים יכול לפגוע בך באופן זה או אחר. מעבר לממד החוקי,  אני חושבת שכדאי לשוחח עם המטפלת על הרצון שלך, להבין מה עומד בבסיסו, ולחשוב יחד האם קריאת התיק תשרת אותך או לא. במקרים רבים, חוזקתו של התהליך הטיפולי היא בכך שהוא אסוציאטיבי ו"חופשי" ולא כבול לסדר או רצף מסוים, ולכן הקריאה יכולה גם להסיט, ולכן כדאי לבחון יחד את הנושא.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
טל משולם

טל משולם

חיפה
עמית נאור