תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דניאל ב - 30/10/2022 00:26:09

שלום אני בת 27 והמראה החיצוני שלי מאוד שולט בחיי לרעה.
    מאז ומתמיד, עוד בתור ילדה ועד היום לועגים למראה החיצוני שלי, בעיקר בילדות ועד תחילת גיל 20.
    לכל מקום אליו הייתי הולכת, אפילו אנשים זרים לחלוטין הוא מתייחסים אליי לא יפה עקב המראה שלי.
    מכיוון שאינני מכירה דבר אחר זה מונע ממני להיות בקרבת אנשים, יש לי פחד עצום מאנשים ומגברים בעיקר.
    מעולם לא היה לי חבר או משהו שקרוב לזה מהפחד ללעג התמידי כלפי המראה שלי.
    הדבר הפך לחמור עד כדי כך שאני נמנעת מהכול, מאיזורים עמוסי אנשים, ממסעדות, מתאורה מסויימת, העדפה לצאת מהבית רק כשיש צורך ובעיקר בשעות הערב שכבר יחסית מחשיך.
    אני נמנעת מלעשות הכול, אין לי תחביבים, אני לא יוצאת מהבית, אין לי חברים ואני בגדול חיה בין 4 קירות.
    זהו המצב מגיל 14 בערך..
    אני לא יודעת אם לשאול מה עליי לעשות כיוון שזה די ברור שיש צורך בפניה לטיפול.
    אך כפי שכבר תארתי אינני יכולה עקב המראה שלי.
    החיים שלי מבוזבזים, חסרי תכלית וחוסר מעש.
    אין לי סיבה ממשית לקום בבוקר כיוון שאני כלואה בין 4 קירות רוב היום (אינני עובדת ומעולם לא עבדתי).
    אני לא יודעת איך לשבור את המעגל האכזרי שאני נמצאת בו.
    אני בבית כבר קרוב לעשור, ללא קשר עם העולם החיצון כמעט.
    ההורים שלי לא יודעים על הסיבות וכאשר ניסיתי להסביר קטעו אותי ישר והתייחסו בלעג.
    לצערי משפחתי בטוחה שאני פשוט לא רוצה לעבוד או שמשהו אצלי פשוט לא בסדר ומעולם לא קבלתי עזרה, גם כאשר ביקשתי.
    אני לבד במערכה ואין לי למי לפנות.
    תודה על ההקשבה.

תשובה: מראה חיצוני ופחד מאנשים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 31/10/2022 15:47:11

שלום דניאל.

אני מצטערת לשמוע על הסבל הממושך שלך.

את מתארת כמה קשה לשבור את המעגל ואכן, לפעמים הצעד הראשון הוא הקשה מכל. את מזהה נכון כי את זקוקה לעזרה מקצועית אך כדי לקבל אותה, תצטרכי להתגבר במידה מסוימת על הנטייה להימנע מכל קשר. במובן זה, אני חוששת שאין אלא "לקפוץ למים" אך במידה ואת מתקשה לעשות זאת, אפשר להקל על עצמך באמצעים שונים, כמו קבלת טיפול דרך הזום, הזמנת איש מקצוע אלייך הביתה למפגש ראשוני לכל הפחות, או התייעצות עם פסיכיאטר או רופא משפחה לגבי טיפול תרופתי, אשר יסייע בהפחתת רמת החרדה הראשונית ושבירת מעגל ההימנעות.

מה שחשוב הוא שלא תוותרי על האפשרות לקבלת עזרה. ישנן כיום מגוון רחב של שיטות טיפול לאנשים המתמודדים עם קשיים מהסוג שאת מתארת, וחבל להמשיך לסבול ולהחמיץ את החיים. אל תוותרי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
איילת עדי שדות