תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שלי ב - 02/10/2022 15:02:03

שלום, אח שלי נמצא כרגע באשפוז במרכז רפואי נפשי בנס ציונה.
    אני מרגישה שהוא לא מקבל את הטיפול והמענה הנכון לו.
    הוא בן 43, עבר תאונת אופנוע קשה עם פגיעת ראש ומאז מצבו רק מתדרדר. יש לו רישיון לקנאביס ולא נראה שהדבר מיטיב עימו.
    הוא החל לאחרונה להתנהג בצורה לא רגילה לו, התפרצויות זעם, כעס רב, מנעד רגשות פעם עצוב, פעם שמח, פעם עצבני..הוא כביכול מודע למה שעושה, מבין שזה לא בסדר אך לא מביע חרטה או סליחה (מכאלה שפגע בהם מילולית או פיזית).
    הוא מדמיין דברים ומשייך את בני המשפחה ואותו למקרים שממש לא קשורים ( לדוגמה האשים את אמא שלי ברצח מפורסם בתקשורת, ממש מתעקש שזו היא ואף הגיע לאלימות נגדה.. דבר שבחיים לא היה בעבר)

הוא מאושפז בדיוק שבעה ימים, יש לו משפחה וילדים, היה אדם חרוץ שעובד ומתפקד כמנהל בכיר ומאז התאונה/ סמים לא מתפקד מבחינת עבודות, זוגיות וכו'.

אנחנו די אבודים, מאוד רוצים מקום פרטי שיתן לו יחס וטיפול נכון אבל הכל די יקר.. אם יש הכוונה או מקום שאתם יודעים ואפשר להעביר נשמח!!
    כרגע "מאזנים" אותו עם זריקות.. שבפועל הורידו את המצב הפיזי והכעסים אך המחשבות נשארות אותו הדבר.

מחכה לתשובה
    תודה רבה, אתם עושים עבודת קודש

תשובה: עזרה מקצועית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/10/2022 22:01:35

שלום שלי.

אני מצטערת לשמוע על ההתמודדות הקשה של אחיך, וכמובן גם שלכם. קשה לי להמליץ משום שאת מתארת מצב מורכב שלא ברור האם הדגש בו הוא על הפגיעה הפיסית-נוירולוגית או הנפשית, ולכן מציעה כצעד ראשון לפנות אל מרכז מילם המציע הכוונה למשפחות נפגעי נפש. מאמינה שיוכלו למסור יותר מידע על אפשרויות קיימות.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
עדי אלחדף