תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 30/09/2022 05:30:28

שלום , הבן שלי השתחרר מהצבא לפני כשבועיים, יש לו חברה מקסימה שאנחנו באמת אוהבים ומסתדרים איתה מצויין, היא עומדת להתגייס בעוד חצי שנה.
    הם הפכו את שעות השינה, באמצע הלילה ולפעמים בשעות הבוקר המוקדמות( 4 בבוקר) הם יורדים להכין להם לאכול עם זה לבשל אורז או פסטה או בכללי להוציא אוכל מהמקרר, המטבח נמצא בקומה שאני ובעלי ישנים בה.
    חשוב לי לציין כי בעלי ואני מתעוררים מכל פיפס. וזה ממש מפריע למרות שהם משתדלים לעשות את הדברים בשקט. השאלה שלי
    1. האם לומר הם משהו על עניין זה שהם נמצאים במטבח כשאנחנו ישנים? לבקש שלא ירדו בשעות האלו.
    2. בנוסף האם זה לא מוגזם שהבן שלי כל יום ישן עם עם החברה שלו (מאז שהוא התגייס הם ישנים יחד)כאילו הם כבר גרים יחד? (אני גם שמה לב שהכל סביבה וקשור אליה)
    מה אני אמורה לעשות איך להתנהג?
    אני לא רוצה להזיק או לומר משהו לא נכון ובטח לא לפגוע ביחסים שלנו איתו ואיתם וביחסים בינהם.

תשובה: "אני מתפוצצת"
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/10/2022 07:40:40

שלום דנה.

אני חושבת שכדאי להפריד בין היבטים שקשורים לאופן בו בנך בוחר לנהל את מערכת היחסים שלו, לבין הציפיות שלך לגבי המגורים המשותפים שלכם. היבט ה"מוגזמות" קשור לבחירה של בנך, ובהיבט זה אני חושבת שאפשר להציע לו מחשבה והתבוננות על הדברים במסגרת הקשר והשיח ביניכם, אך לכבד את בחירותיו כאדם בוגר. לצד זאת, כל עוד בנך גר בבית הוריו יש לו מחוייבות מסוימת ל"חוקים" שלכם ולכן אפשר להציב גבול- למשל לשעות הפעילות הקולניות במטבח או למספר הימים בהם הוא מארח את בת הזוג. בשורה התחתונה, מציעה ליזום שיחת תיאום ציפיות ברוח טובה ומכבדת, ולהציב את הגבולות באופן ברור אך אמפתי, קשוב ומכבד.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
נדב כרמון