תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אבודה ב - 19/08/2022 14:52:24

המטפלת שלי שוב העלתה את הנושא של שילוב טיפול דיאטני אחרי תקופה של שקט בנושא מצידה וגם צעד קטן מצידי (בידיעתה ובתמיכתה )באחד מימי הטיפול.
    אז נכון שבוע שעבר נפלתי באותו יום ולא עמדתי ב"משימה". היא אומרת שזה לא בגלל אותה נפילה אלא בגלל המצב הכללי / היומי בשאר ימות השבוע והיא לא יכולה להתעלם' ולוותר על טיפול דיאטני כי זה מצב מסוכן והיא לא גורם רפואי וטיפול אצלה לא מספיק
    ניסיתי להסביר לה שטיפול דיאטני רק עושה לי יותר גרוע ומה שעשינו יחד יותר טוב עובדה שהצלחתי (חוץ משבוע קודם) אז היא ענתה לי בתגובה "עובדה שנכשלת שבוע שעבר" ואני בשוק!!!!
    אני בשוק כי היה לי נורא קשה עם הכישלון ושיתפתי אותה בקושי הזה ולכאורה היא תמכה ואמרה ששום דרך משמעותית לשינוי לא יכולה שלא לעבור מכשולים.. וכו..
    אבל פתאום בפגישה היא הגיבה לי: "עובדה שנכשלת"!!! כאילו שב2 המילים האלה יצאה ממנה האמת שעמדה מאחורי ה"הכלה " הזאת של שבוע קודם. כנראה שזאת הייתה "הכלה" שקרית!
    אני מרגישה מאוד מאוד נבגדת ופגועה אני מרגישה חוסר אמון עז ברמה שאני אפילו לא רוצה לתת מקום לפיוס!
    מרגישה קצת כאילו היא הרדימה אותי עד עכשיו ונתנה לי תחושה שאנחנו עושות דרך יחד, שהיא מאמינה בי ויכולה לעזור לי אבל פתאום ברגע אחד היא כאילו שוכחת מהכל ומחייבת דיאטנית בכל מחיר
    אני מרגישה מאוימת ומחויבת לעשות מה שאני לא רוצה ולא מסוגלת וזה מוביל אותי לתחושות בדידות שאין לי איך לתאר
    מרגישה כאילו שהדרך היחידה להינצל היא לעזוב את הטיפול - אני לא באמת רוצה זה אפילו מפחיד אותי אבל מרגישה שאין לי מוצא
    אני ממש מרגישה אבודה :(

תשובה: אבודה :(
    נכתב ע"י ד"ר שרון זיו ביימן ב - 23/08/2022 10:59:09

שלום .....

מבינה את המצוקה והכאב. את מרגישה שלא הייתה איתך ונפגעת מאד.
    אולם יתכן שהיא נלחצה מאד ודאגה מאד ומתוך הדאגה פעלה בנחרצות.
    מבינה את הכאב אך יחד עימו מציעה מציעה כן לדבר עם המטפלת. להערכתי, היא נלחצה ודאגה יותר מהכל. מציעה לדבר עימה ולנסות ללבן. מאמינה שזה יוביל לשיפור

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום