תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מור ב - 06/05/2022 00:02:06

שלום
    אני בת 27 ומגיל צעיר מאוד אוכלת ללא שליטה.
    אני סובלת נפשית וגם פיזית עקב המצב, אני שונאת את עצמי אני נגעלת מעצמי ואני לא יכולה יותר, אני כותבת את זה לאחר התקף זלילה.
    מה יכולה להיות הסיבה להתעסקות תמידית באכילה גם כשאין שום קשר לרגש פשוט רצון תמידי לאוכל גם כשאין כבר מקום בקיבה וקשה לתפקד? המוח רוצה עוד ועוד בלי הפסקה, למה? זה כבר הרבה מעבר לאכילה רגשית.
    *אינני ב"עודף משקל"

תשובה: אכילה ללא שליטה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/05/2022 18:23:32

שלום מור.

התקפי אכילה עשויים לבטא מגוון רחב של תכנים וקונפליקטים נפשיים, ולספר את סיפורם של היבטים נפשיים לא מודעים. כך, למשל, אכילה לא מווסתת מספרת לא פעם על אמביוולנטיות כלפי תלות ואינטימיות, על כאב נפשי הקשור בתחושות ריקנות ובדידות, ועוד. לכן, על אף הסבל הרב שמייצרים מצבים אלו, כפי שאת עצמך מתארת, לא קל להיפרד מהם כל עוד ה"סיפור" שבבסיסם אינו ידוע. בהתאם, מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי אשר יוכל לסייע לך. טיפול בגישה פסיכודינמית יוכל להציע חקירה של גורמי העומק שבבסיס התקפי האכילה, ואילו טיפול קוגניטיבי התנהגותי יוכל לסייע ברכישת כלים להגברת השליטה בהתנהגות. 

בכל מקרה, כדאי לפנות בהקדם לקבלת עזרה מקצועית, לאור הסבל הרב שנגרם לך וההשפעות הפיסיות והרגשיות שנלוות לדפוס האכילה שאת מתארת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
איריס אברמן