תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מבולבלת ועייפה ב - 28/04/2022 13:48:08

בת 26 עוד מעט, לקראת סיום תואר. מרגישה שיש לי חרדה מסוימת מלהיכנס למקומות חדשים, מרגישה תמיד חסרת ביטחון ובייחוד פחד להיכנס למקצוע שלי בגלל חרם שעברתי כשהייתי ילדה.
    בנוסף, אני סובלת מאכילה כפייתית, ומהתעסקות בלתי פוסקת מדימוי גוף ומזון כבר מספר שנים.
    אחרי מספר חודשים של מחשבות וטיפול אצל תזונאית קלינית, אין לי ספק שזה נובע מקשיים נפשיים ולחץ שאני נמצאת בו. מרגישה שכל דבר קטן מטלטל אותי, אני חסרת סבלנות כלפי אנשים ובכללי, לא מרגישה כמו עצמי בחצי שנה האחרונה.
    אני כל כך רוצה להרגיש טוב עם עצמי מכל הבחינות ולהרגיש שאני משמעותית עבור עצמי ועבור אחרים ולא יודעת איך להתחיל. עזרה!

תשובה: צריכה הכוונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/04/2022 00:12:22

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת זקוקה לעזרה אשר אינה סובבת רק סביב נושא האכילה, אלא מציעה מענה גם- ובעיקר- לחוויה הנפשית אשר עומדת בבסיס הקשיים השונים. בהתאם, מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית- טיפול אשר מאפשר עיבוד של חוויות עבר ותכנים נפשיים לא מודעים, ובכך מאפשר להניע שינויים משמעותיים. אם את חשה שנושא האכילה תופס מקום מרכזי מאוד, יתכן וכדאי לשקול טיפול אצל מטפלת בגישה פסיכודינמית המתמחה גם בטיפול בהפרעות אכילה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
נדב כרמון