תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חן ב - 18/12/2021 05:47:48

חלמתי חולם קשה מאוד שאני לא מסוגלת להכיל אותו והוא ממש הפחיד אותי
    חלמתי שאיבדנו את דרכנו בכפר ערבי ומישהו חטף את בני הבכור ואת ביתי.
    אני מנסה להתקשר למשטרה להזעיק עזרה אבל ללא הצלחה מה גם שאני נמצאת בטראומה וחוסר תפקוד אני זועקת מבפנים ופיזית לא מצליחה לתפקד איכשהו פתאום בחלום הם בבית ואני בשיחה עם הבכור שלי רק בן 8 על מה היה ואני מזועזעת הוא ביצע בו מעשים מגונים לעיני הילדה שהייתה רק הצופה ואז פתאום אנחנו בבית הספר ואני רואה את התפרקות הילדים במהלך היום מנסה להשתקם ללא הצלחה גם בחלום הזה חוויתי סיטואציה שהייתי מעורבת בפיגוע של ערבייה שדקרה מישהי לידי ולא התערבתי כי ידעתי מה הטראומה שהילדים שלי חוו ולא יכלתי להסתכן בלמות.
    חלום קשה חלום עצוב ועוד יותר מתסכל אותי איך לעזאזל אני חולמת חלומות נוראיים כאילה!

תשובה: חלום קשה מנשוא
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 20/12/2021 15:16:23

שלום חן.

חלומות מורכבים בדרך כלל משילוב בין "שאריות" מחומרים אליהם נחשפנו ביומיום (למשל, דיווח חדשותי על פיגוע) ותכנים נפשיים, שבדרך כלל מופיעים באופן מבולבל, מוסווה ומטושטש. במובן זה, אני מציעה לא להתבונן על החלום כחלום "נורא" אלא לנסות להקשיב לתוכן הרגשי והנפשי שהוא נושא עמו. למשל, האם את מתחברת כעת לתחושות של דאגה לילדייך, חוסר אונים, תחושה של איום או חוסר שקט וכן הלאה? במילים אחרות, נסי לחבר את החוויה הרגשית שבבסיס החלום לתחושות או חוויות איתן את מתמודדת ביום יום- סביר להניח שהחלום מציע לך הזדמנות לעבד אותן.

ליטל

תוכלי לקרוא כאן עוד על פירוש חלומות

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה