תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נועה ב - 28/09/2021 01:57:51

שלום

האם פסיכולוג מחוייב לחתום עם מספר רשיון בסוף סיכום טיפול שהוא נותן? סיכום של מס' שנים של טיפול שבו הוא מציין את סיבת הפנייה, את משך הזמן ואת סיום הטיפול. בסיכום אין מספר רשיון רק חתימה בכתב יד, האם זה תקין?

האם יש הנחיות כיצד לתאר סיכום טיפול? למשל אין אבחנה (למרות טיפול שנמשך שנים).
    אני תוהה אם אין כללים לרישום סיכום טיפול - שכן ייתכן שמדובר במכתב מפוברק באין שום אבחנה מקצועית, מס' רישיון...

אם אני לא מוצאת את שמה של הפסיכולוגית שטיפלה בחייל בצהל בפנקס הפסיכולוגים - יכול להיות דבר כזה?

האם ייתכן שהפסיכולוגית היתה מתמחה ולכן לא רשומה בפנקס או שהיא חתמה בשם נישואיה שלא עודכן בפנקס - האם מותר לעשות זאת, לחתום בשם שלא ניתן לאתר בפנקס או לא לעדכן את השם בפנקס?

האם שם משפחה שונה בגין נישואין מתעדכן אוטומטית בפנקס הפסיכולוגים?

תשובה: חובת פסיכולוג
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/09/2021 13:51:51

שלום נועה.

תוכלי לקרא על כללי הכנת הרשומה הרפואית המחייבים את המטפל בקוד האתי של הפסיכולוגית בקישור זה.

יחד עם זאת, קחי בחשבון שתוכן הרשומה והשפה המקצועית בה היא רשומה מאפשרת גמישות רבה. למשל, לא כל מטפל ישתמש באבחנה פסיכיאטרית פורמלית, בין היתר משום שלרבים מהפנים לטיפול פסיכולוגי אין אבחנה כזאת (למשל, אנשים הפונים על רקע קושי במציאת זוגיות ואין להם "בעיה נפשית" במלוא מובן המילה). 

לגבי רישום בפנקס- אמור להיות מעודכן גם לאחר נישואין, וגם אם לא הושלמה התמחות. שימי לב שיתכן והמטפלת מהצבא לא היתה פסיכולוגית אלא פסיכותרפיסטית, ואז לא תופיע בפנקס הפסיכולוגים. 

מעבר לכך, אני מתארת לעצמי שאת שואלת סביב אי שקט שיש לך סביב תהליכים טיפוליים בעברך. במקרה זה, ובמידה ואינך מצליחה לאתר את המטפלת ולדון עמה בנושא, כדאי לבדוק בינך לבין עצמך האם העיסוק בנושא מסמן מצוקה שכדאי לפנות בגינה לטיפול פסיכולוגי נוסף.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
נדב כרמון