תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ח.י. ב - 13/07/2021 00:23:27

אני בת 24. עובדת מספר שנים בהוראה ומהצד בעיצוב.
    לפני כשנה פניתי לייעוץ תעסוקתי. לאחר שלושת המפגשים המקוונים הפסיכולוגית התעסוקתית המליצה לי לפנות לטיפול מקצועי.
    הגעתי למטפלת (עו"סית) שנפגשתי איתה על בסיס שבועי במשך 9 חודשים.
    לא הצלחתי להתקדם בעיקר מכיוון שהבעיה שלי היא לא ספציפית (דיכאון/חרדה וכדו') אלא באופן כללי אין לי מושג מה אני רוצה (בכל בחינה - חיים/קריירה/וכו').
    סיבה נוספת חשובה שבגללה הטיפול לא צלח - קשה לי מאוד להתבטא בדיבור, דבר הכרחי בטיפול.
    לא יודעת איזו שיטת טיפול מתאימה לי - האם פסיכולוגית בהתמחות תעסוקתית היא הכתובת?
    המליצו לי על קינסיולוגיה בגלל שאין צורך שאדבר כ"כ במהלך הטיפול.
    תוכלי בבקשה לכוון אותי לטיפול שבו הדיבור הוא לא המפתח והוא יענה לי על הבעיה המדי-כללית שלי?
    תודה רבה

תשובה: איזו שיטת טיפול מתאימה לי?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/07/2021 10:49:13

שלום לך.

מתוך הדברים שאת מתארת אכן נשמע שהכיוון שיכול לסייע לך אינו ייעוץ תעסוקתי אשר מתמקד בהיבט זה בלבד אלא טיפול פסיכולוגי שיסייע לך לברר יותר לעומק את התקיעות והקושי לזהות את רצונותייך, ומתוך כך להניע שינוי. טיפול פסיכודינמי בהחלט יכול לעזור, וכדאי לקחת בחשבון שלפעמים הקשר והדינמיקה הנוצרת עם מטפלים שונים יכולה להשפיע באופן דרמטי על היכולת להתבטא ולהגיע להישגים בטיפול. במובן זה יתכן וכדאי לפנות למטפלת נוספת ולבדוק האם הטיפול מתקדם באופן מספק יותר. אפשרות נוספת היא לפנות לטיפול באצעות אמנויות- טיפול באמנות, ביבליותרפיה, דרמה-תרפיה, טיפול בתנועה, טיפול במוסיקה. טיפולים אלו מכוונים למטרה דומה לזו של הטיפול הדינמי אך נשענים עם אמצעי ביטוי שאינם שפתיים ולכן יכולים להתאים מאוד למי שהמדיום השפתי אינו מתאים לו. בכל מקרה, אני מציעה לדבוק בהחלטה לפנות אל אנשי מקצוע בעלי הכשרה וידע בתחום הנפשי: פסיכיאטרים המציעים טיפול פסיכותרפי (בנפרד מטיפול תרופתי, אשר נשמע שאינו רלוונטי עבורך), פסיכולוגים קליניים ועובדים סוציאליים בוגרי ביה"ס לפסיכותרפיה. בהקשר זה אציין כי קינסיולוגיה אינה שיטת טיפול בה עוסקים פסיכותרפיסטיים מוסמכים, וכי אין הוכחות ליעילותה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עדנה מן