תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לי ב - 22/06/2021 20:52:35

אני לא יכולה לסבול את זה.
    אני חושבת שמשהו לא תקין. אצלי.
    יש לי מטפלת מקצועית מאוד. זה די ברור לי.
    אבל אני מבולבלת להחריד.
    יש פעמים שאני יוצאת בהרגשה טובה מאוד, עם תקווה, אהבה, הכרת הטוב, כמו שבוע שעבר שממש רציתי להביא לה מתנה כהכרת טובה. והרגשתי פשוט טוב.
    אבל השבוע אין לי כלום מזה. רק כעס. אכזבה. תסכול. ייאוש. חוסר טעם בחיים.
    ממה???? מכלום! לא קרה כלום. כלום. לכאורה.
    רק שאני לא מרגישה שבאמת מקשיבים לי.
    מפריע לי שאני לא מצליחה להביא את עצמי כשאני אצלה. בא לי לבכות. אבל אני לא אבכה אצלה. אני אבכה אחרי, בלילה, במקלחת, במיטה, במהלך השבוע. שאגב גם זו התקדמות. קודם לא הייתי בוכה ככה סתם רק מרגשות מעורבים.
    המטפלת טוענת שזה כי אני מנותקת. עדיף ככה!! מה הטעם בלהרגיש??
    אני שונאת להרגיש! המטפלת חושבת שאני לא בנאדם עם הרבה רגשות, אבל באמת אני כן. אני כן. אני כן. וזה מעצבן. שאני כן. רק אצלה בחדר אני לא.
    אני פשוט מקנאה בחברות שלי שיש להן מטפלת שהן יכולות לבכות אצלה. שיש להן אוזן קשבת באמת. שהן מרגישות חיבור. שהן תמיד יוצאות בהרגשה טובה. שיש מי שמקשיב להן. שתומך, שמבין, שאוהב. שהן מרשות לעצמן להתקרב. שהן לא הורסות קשרים, שהן לא בלתי נסבלות על המטפלים, שהן אהובות. שהן פשוט חיות. חיות באמת.
    אני- שבוע ככה שבוע ככה. אני לא מרגישה שיש מי שמקשיב לי באמת. אני סה"כ עוד מטופלת שבאה אליה ל50 דקות בשבוע. אני לא משמעותית לאף אחד. סתם עוד אחת. לא חושבים עליה מעבר. שקופה.
    מוקפת באנשים, בודדה.
    מה הטעם בזה? מה הטעם בחיים? בשביל מה לחיות? בשביל מה? למה לאנשים יש סיבה לחיות? בשביל שבסופו של דבר למות? הרי כולם מתים. אז למה לא להקדים את זה?
    האם זה תקין?? אולי לא טוב לי טיפול? אולי זה מזיק? קודם לא הייתי מרגישה כל כך. הכל היה רחוק ממני. יכלתי לשקוע בדברים ולשכוח מהחיים. אין לי את זה כבר. אני כבר לא מנותקת. ואין לי כח לזה. אין לי כח להרגיש. אין לי כח.
    לעבור/ לעזוב את הטיפול?
    וזאת לא הרגשה ספציפית. זאת רק בדידות איומה.
    לא תאמינו כמה האנשים שהכי קרובים אליכם ועם הכי הרבה הצלחה וכבוד יכולים להיות בודדים.
    בא לי לבדוק כמה ימים/שבועות/חודשים אפשר בלי לאכול. רק לבדוק. לבדוק אם זה מצליח. לא מתים מלבדוק.
    תודה שקראת עד כאן. תודה שהקדשת 20 שניות מהחיים שלך- כדי לחשוב עלי.

תשובה: בשביל מה להרגיש?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/06/2021 21:07:38

שלום לי.

הקשר הטיפולי מנקז אליו לא פעם, ומביא לידי ביטוי, היבטים רגשיים ובין אישיים אשר נובעים מלב החיים הנפשיים הלא מודעים. היתרון בכך הוא שהטיפול מאפשר להציף ולעבד תכנים נפשיים אשר זקוקים למענה ומילים, וה"חסרון" הוא שהיבט זה הופך לא פעם את הקשר הטיפולי למטלטל, סוער ומכאיב. מתוך הדברים שאת מתארת, אפשר לשער שזה מה שקורה גם בטיפול שלך ולכן נדמה לי שהפתרון אינו לעזוב כעת, אלא לשתף את המטפלת בתחושות ובתסכול, לעבד איתה שוב ושוב את הדברים ולאפשר לעצמך לצמוח מתוך כך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
שנהב שטיין