תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ? ב - 04/04/2021 20:25:01

ליטל אשמח שתעזרי לי מהניסיון שלך כמטפלת אני בת 31 רווקה יכולה לומר שחייתי עד היום בסוג של מעבירה את החיים ומתקדמת בכיוון הזרם לאן שהוא מוביל אותי בורחת מכל אתגר וחיה בסוג של ענן יש בי מלא חסמים רגשיים שכל פעם כשאני נתקלת בהם זה תוקע אותי וגורם לי לאי נעימות כלפי אנשים שלכאורה מכירים ורואים אותי כחזקה ופתאום כשאני נתקלת באיזה שהוא חסם יוצאת ממני ה"תינוקת" ה"מוזרה" ה"לא צפויה וברורה" ולמרות שאני מרגישה נורא רע ודפוק עם זה אני ממש לא מצליחה להשתלט על עצמי . בנוסף לפני תקופה קצרה שחשבתי על נושא הרווקות שלי שבעצם משהו בי חסום ומונע ובקצב הזה של איך שאני מתנהלת אני אשאר רווקה לנצח אז החלטתי לפנות לטיפול כדי להבין ולהיעזר כי הרגשתי שלבד אני לא מצליחה.בטיפול עלה נושא מהעבר הרחוק של פגיעה מינית מתמשכת בתוך המשפחה לא נכנסתי לשום פרט רק המטפלת פתאום העלתה את השאלה ועניתי לה שכן (כשניגשתי לטיפול בכלל לא חשבתי על הכיוון וזה לא היה לי בראש בכלל) אני מבינה שהדבר הזה ועוד דברים אחרים (שאני לא רוצה לחשוף כאן) כנראה השפיעו עלי בהמון תחומים וגרמו להמון חסמים שלא קשורים דווקא לרווקות לצערי. אני גם מבינה שטיפול לא יכול להעלים דברים שקרו ועולות בי המון חששות אז במה הטיפול כן עוזר ? פתאום יהיה בי רצון להתחתן? למרות שכרגע אני מרגישה שזה הר עצום ואני כזאת קטנה לעומתו? אני נורא פוחדת מה'לבד' ורוצה לרצות להתחתן ולהביא ילדים אבל גם מרגישה כל כך קטנה לדבר הזה שכאילו אם הייתי בת 18 עכשיו באמת לא הייתי רוצה את זה. אני מרגישה שאני גדולה בגיל אבל באמת מבפנים אני הכי קטנה הכי פחדנית הכי לא מסוגלת להתמודד עם כלום הכי מבולבלת הכי אפס החיים ענקיים עלי וזה מפחיד כי אני גדולה מאוד בגיל ואני מתעוררת רק עכשיו כאילו לקח לי 31 שנה לקלוט שבעצם אני חיה בענן ליד החיים ושאני צריכה לפנות לעזרה כי לבד אני לא יכולה אבל עכשיו אני מפחדת שזה יקח הרבה זמן ואז כבר יהיה מאוחר אני רוצה להיות אמא יותר נכון רוצה לרצות. זה יכול לקרות בטיפול? איך הטיפול עוזר בכאלה דברים מזעזעים. מרגיש לי שכשאני אכנס לזה זה יהיה אפילו יותר גרוע ואני מבינה שיכול להיות שזה חלק מהתהליך אבל רוצה לשמוע שיש גם חלק אחר שיש סיכוי שיש תוצאות. תודה וסליחה

תשובה: רוצה כח
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/04/2021 21:53:39

שלום לך.

כפי שאת מתארת, התהליך הטיפולי הוא לא פעם תהליך לא פשוט אשר פותח ומציף חוויות, כאבים ונושאים לא פתורים. בהתאם, ובדומה לפרוצדורות ניתוח בתחום הרפואי, התהליך הטיפולי מביא איתו גם סיכון של כאב אבל גם סיכוי של החלמה, שינוי ותנועה נפשית. המידה בה כל מטופל חי את הסיכוי ואת הסיכון קשורה בהיבטים רגשיים שונים וחוויות עבר ובקשרים ולכן עיבוד של הסוגיה שהעלת הוא חשוב, ומקומו בשיח הטיפולי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
חגית בר