תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימי ב - 04/04/2021 08:51:28

שלום,

מאז ומתמיד סבלתי מדימוי עצמי שהוא נמוך יותר. חוסר קבלה עצמית. רצון לאישור מאחרים. חייבת שכולם יאהבו שכולם יקבלו. חייבת לרצות את כולם. מחשיבה יותר דעות של אחרים מאשר את של עצמי. אני נוטה לשקוע ברחמים עצמיין להתמקד ברע מאשר בטוב. לברוח ממצבים קשים ומאתגרים ולהישאר באיזור הנוחות.

כתוצאה מכך איבדתי חברה קרובה. וברחתי מזוגיות הייתי באון אוף עם הבן אדם כשאני הייתי אחראית על האופים כשניהיה קשה.
    הוא חזר לחיים שלי ואני מרגישה שאני במצב גרוע יותר מבחינה פנימית ממה שהייתי. ואני רוצה להיות איתו מאוד הוא בן אדם מקסים והוא שם בשבילי. אבל איך אני יכולה להיות איתו אם את עצמי אני לא אוהבת ומקבלת ולא שלמה עם עצמי? ושבורת לב מאובדן החברה הכי טובה.

תשובה: דימוי עצמי נמוך ומערכות יחסים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/04/2021 21:39:00

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת מזהה כי מעבר לקשיים וההתמודדויות הנוגעים למערכות היחסים הספציפיות שתיארת, קיים קושי רגשי אשר משליך הן על חוויתך את עצמך והן על קשרייך. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לפנות אל טיפול פסיכולוגי אשר יסייע לך להתמודד ולטפל בגורמי העומק העומדים בבסיס הקשיים שתיארת. במרבית המקרים, עיבוד של גורמים אלו מביא לשינוי משמעותי הן בתפיסה העצמית והן בתפקוד הבין אישי אשר כפי שאת עצמך מזהה, נשען עליה. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
איריס אברמן