תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אוריה ב - 25/03/2021 08:10:05

שלום, בני חייל בן 19 בחודשיים האחרונים יש לו חברה בת 17, מרגע שהוא מגיע הביתה ועד לרגע שהוא חוזר לבסיס (משרת רחוק לא מגיע כל יום אלא מגיע כל שבועיים לחמשוש ויש פעמים שמגיע כל שבוע) הוא נמצא עם חברה שלו. גם כשהוא חוזר מהבסיס הוא נפגש איתה בדרך והם מגיעים אלינו.
    מרגע שהתחילו לצאת היא נמצאת אצלנו בארוחת שישי
    הכל סביבה, כאילו אין דברים אחרים.
    מצד אחד מובן לנו העניין, אך מצד שני
    אני ובעלי לא יודעים כיצד לנהוג, האם זה תקין, האם לשבת בשקט ולו להגיד לו כלום.
    זו לא החברה הראשונה שלו, כשהיה בכיתה יא היתה לו חברה במשך שנה שגרה רחוק מאיתנו והיה נפגש איתה פעמים בשבוע ובעיקר בשבתות.

כן אני יכולה לציין, שהחברה הנוכחית תומכת בו, מקשיבה לו מעודדת אותו...
    אשמח להכוונה איך נכון לנו כהורים לנהוג בסיטואציה מולו..תודה רבה

תשובה: הבן והחברה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/03/2021 21:39:25

שלום אוריה.

נשמע מדברייך שאינך מוטרדת מהאפשרות שמדובר בקשר בעייתי אלא פוגשת- בצביטה קלה של כאב אולי- את המושקעות הרבה של בנך באדם שמחוץ למשפחה. בתוך הלו"ז הצבאי של בנך, ולאור העובדה שמדובר בקשר חדש, יש משהו טבעי בכך שהוא מושקע בו כל כולו בסופי השבוע ולכן, גם אם אתם כהורים "רוצים אותו קצת יותר לעצמכם", אני מציעה להתעזר בסבלנות ולאפשר לו לחגוג את האהבה החדשה. סביר להניח שהדברים יתאזנו לאט לאט ואם לא- יתכן שבשלב מתקדם יותר של הקשר אפשר יהיה להציע לו בעדינות לייצר גם זמן משפחתי בלי החברה. חשוב שהמסר שיעבור מכם לא יעורר אשמה או התנגדות, אלא יהווה הזמנה עדינה לשמירה הדוקה יותר על הקשר אתכם ובכל מקרה- אני חושבת שכדאי להמתין ולנסות להצטרף לשמחתו- בסופו של דבר, גידלתם ילד שיודע לאהוב, ליצור קשר וליהנות ממנו, וזה דבר נפלא גם אם משמעו שאתם כהורים תדחקו הצידה בתקופות מסוימות.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
שני דויטש

שני דויטש

פתח תקווה
מרכז אתרוג