תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אילת ב - 24/03/2021 22:41:59

שלום וברכה,

סיימתי השבוע טיפול פסיכולוגי של 4 שנים.
    הטיפול היה מעולה, התקדמתי המון בהרבה מובנים, אני שמחה על הבחירה לעבור טיפול, ושלימה עם ההחלטה לסיים אותו.
    עם הכל, הפרידה כ"כ קשה עלי, למרות שתהליך הסיום נעשה בצורה מצויינת.
    רק המחשבה שיותר לא אגיע, מקשה עלי, למרות שאני בטוחה שההרגשה הזו הייתה קיימת ,גם אם היה מדובר בעוד שנה ,או שנתיים.
    אין לי ספק שעצם זה שהפרידה עדיין מאד טרייה, הקושי משמעותי.
    עם כל זאת, לתחושת השלמות והתהליך הנפלא, אני חשה עצבות רבה. האם זה ילך ויטשטש עם הזמן? בין המטפלת לביני היו יחסים מעולים ומקצועיים.
    ואני מרגישה שנפרדתי מאדם שהיה כ"כ קרב לליבי...

תשובה: סיום טיפול ארוך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/03/2021 21:22:16

שלום אילת.

אני שמחה עבורך על שזכית לחוויה טיפולית משמעותית ומיטיבה כל כך. איני יודעת כיצד הנפש שלך תגיב לפרידה עם הזמן והאם ומתי הכאב יטשטש, אך נדמה לי שכפי שאת עצמך מתארת, אכן נפרדת מקשר משמעותי ובמובן זה הכאב הוא טבעי, אמיתי. מעבר לכך, אני יכולה רק לתאר לעצמי שבשנות הטיפול חוויות ואתגרים משמעותיים עובדו עם המטפלת ואילו עם הסיום- גם אם עובד בצורה מיטבית בטיפול- את מתמודדת כעת לבד. זה שינוי משמעותי, אשר יכול גם לגדל ולתרום, אבל זו התמודדות שיכולה לייצר כאב בפני עצמה. לאור כל הנאמר, אני חוששת שאין לי מענה של ממש לשאלתך או לכאב שאת חשה. יכולה רק להציע שתקשיבי לעצמך- בוודאי תזהי אם העצב והצער יתמשכו לאורך זמן רב ויעוררו שאלות לגבי נכונות הסיום עבורך- ותתני לעצמך את הזמן להתאבל ולהיפרד.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
חגית בר