תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 27/02/2021 20:08:40

הי ,
    שמי דנה בת 31
    אני בזוגיות מזה שנה , שיש בה המון עליות וירידות, אני מניחה שכמו בכל זוגיות שיש רגעים יפים יותר ורגעים יפים פחות, אבל אני חובה את הרגעים הפחות יפים כתהום שנפערת מתחתיך על פעם מחדש . נדמה שיש טריגר שכל פעם גורם לי לחוש בשניות תהום גדולה מאוד ואני יכולה במשך כמה שעות ארוכות - עד יום יומיים ואפילו שלושה להיות בהתקפי בכי ותחושת מצוקה נוראית. זה גם מלווה כל פעם במחשבות שאני לא מצליחה להתמודד וכל דבר מפיל אותי ואני מרגישה שאין לי ברירה אלא למות כי אני לא יכולה להכיל את המצוקה הנפשית שלי. זו מן תחושת חוסר אונים שאתה רק מחכה שהזמן יעבור והוא לא. זה משהו שהולך ונעשה חמור יותר עם השנים ולכן מפעם לפעם זה מתיש יותר. אין איזה סנריו בראש שמצליח להרגיע אותי , כל מחשבה מבירה לחרדה , מחשבה על סיום הקשר / מחשבה על להמשיך אותו כך . אני לא מוצאת את עצמי ובדיוק הפסקתי ללכת לטיפול נפשי שהייתי בו כמה חודשים כיוון שהרגשתי שאני מכריחה את עצמי ללכת. אז לא אוצה להמשיך ללכת כך. בכל אופן , פשוט מרגישה שבורה וחסרת כוחות. אני צריכה לתפקד בעבודה כרגיל ויש עלי הרבה אחריות וזה עוד יותר מתיש אותי. אני חושבת שאני פשוט חווה התקפי חרדה מאוד ארוכים כאלה שבהם אני חוששת שאני הולכת להתחרפן או שזה ״יתקע״ ככה התחושה הזו.
    אשמח לעזרה או עצה

תשובה: דפוס חוזר בהתמודדות - מצוקה נפשית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 28/02/2021 18:17:09

שלום דנה.

נשמע מדברייך שאת חווה קושי משמעותי בוויסות רגשותייך, ובפרט במסגרת הקשר הזוגי, ושהקושי גורם לך סבל ניכר ומכלה את האנרגיות שלך. במרבית המקרים, הקושי לשאת ולווסת את העולם הפנימי קשור בהיבטים לא מודעים של הנפש ולכן הדרך המתאימה ביותר להשגת שינוי יציב ומשמעותי היא טיפול פסיכולוגי. איני יודעת מה לא התחבר בטיפול בו היית, אבל נשמע לי שכדאי לנסות לפנות לטיפול אחר, בגישה פסיכודינמית. כדי שטיפול יצליח צריך להיווצר חיבור ו"קליק" בין המטפלת למטופלת, וצריך להיבנות דיאלוג אשר מרגיש נוגע ואפקטיבי. גם אם דבר זה לא התרחש בטיפול בו היית, יש סיכוי טוב שהדבר יתאפשר בטיפול אחר ולכן אני ממליצה בחום לא לוותר.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
שנהב שטיין

שנהב שטיין