תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחת ב - 16/01/2021 12:49:44

מה אני אמורה לעשות
    זה הגיוני שהיא גורמת לי אימה וכאב ברמה שאני רוצה לחתוך את עצמי ולמות ולהיעלם
    זה הגיוני להישאר או שזה אומר שזה אינטנסיבי מדי ושצריך להפסיק וללכת לטיפול אחר למישהו אחר שלא יעורר את זה ככה
    אין מרפא
    נכון?
    זה רק יקרה שוב ושוב
    כל פעם מחדש
    תעזרי לי להבין מה אני אמורה לעשות לא נראה לי שזה צריך להיות ככה

תשובה: רק תגידי לי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/01/2021 16:09:17

שלום לך.

ראשית, אני שמחה ונרגשה איתך מההתקדמות של החודשים האחרונים. זה אולי לא מה ששבראש מעיינייך כרגע אבל שיתפת אותי בכך, וחשוב לי לומר כמה אני שמחה לשמוע, ומעריכה את האומץ והמאמץ שנדרשו לשם כך.

אני שומעת את עוצמת הכאב וגם את הבהלה שלך מעצמך ומתגובותייך, אבל מציעה, עד כמה שאפשר, לא להיבהל כל כך. הטיפול של, כפי שאני "שומעת" אותו מהצד, נוגע ברבדי נפש עמוקים ומוקדמים מאוד ובהתאם, כאשר חלה טלטלה את מגיבה מאזורי נפש אלו ועוצמת הכאב בהתאם. חשבי על ילד צעיר אשר חייו מיטלטלים בגלל נסיבות חיצוניות או פנימיות- לא פעם הוא יגיב בנסיגה להתנהגויות פחות מילוליות, פחות חיוביות ופחות בוגרות. נדמה לי שמתוך רבדי נפש אלו, אשר פעילים אצל כולנו במידה זו או אחרת, את מגיבה כרגע. לכן, עם כל הכאב הכרוך בכך, אני חושבת שכדאי להתייחס לכך כאל תגובה חולפת אשר אולי מעוררת גם דברים לא פשוטים בקשר, אבל תתאזן ותשתקם לאט לאט. סמכי על עצמך, על המטפלת שלך ועל הטיפול שלך, אשר הוכיחו וממשיכים להוכיח את עמידותם וכוחם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן