תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימואוס ב - 31/10/2020 13:24:16

שלום רב,
    יש לי שאלה, אני בן 40 ’ רווק.
    אני נמצא בתכנית תמיכה של 12 צעדים על וקשיים בהתמודדות מול הנושא המיני. תכנית עוזרת לי שם למצוא תחליף לדחפים מיניים , לצאת מבדידות .
    לא סובל מפעילות כפייתית מינית כמו בעבר.אבל נמצא בהתנזרות מוחלטת כבר תקופה במה שנוגע למין שזו הרוח של התכנית.
    מה שכן, בזמן אחרון ש לי רצון לעקוב אחר נשים ברחוב, וקרה שואני הולך אחריהן לפעמים כמה מטרים ובוהה בהן בלי שהן יודעות.ויש דחף להגיע לסיפוק במקום .זה סוג של מציצנות, בעבר שנים התמודדתי עם צפיה מחלון הבית על נשים ברחוב כדי להגיע לסיפוק שם.
    מרגיש לי ששם אני פחות מוצא פתרון בתכנית ומתקשה עם הנושא הזה מאוד.
    אני הייתי שמח לשמוע על הכוונה ,מטפל שיוכל לעזור לי בזה.
    כי זה גורם לי למצוקה, ואין לי שום רצון לפגוע בנשים האלו כמובן וגם להסתכן בעצמי. וכמובן ולהסתבך זה פשוט דחף בלתי נשלט.

תשובה: מעקבים אחרי נשים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/11/2020 17:53:13

שלום לך.

ראשית, טוב שאתה לוקח אחריות על האופן בו אתה עשוי לפגוע באדם אחר (וגם בעצמך כמובן) ונכון לטפל בעצמך. המיניות שלנו מתעצבת בשלבי חיים מוקדמים ובמהתאם, כאשר משהו "מסתבך" בתחום זה וגורם למצוקה/אפשרות לפגיעה באחר, כדאי מאוד לפנות אל טיפול פסיכולוגי שיסייע. כיוון אחד שיכול לסייע הוא טיפול פסיכודינמי בו אפשר לעבד את גורמי העומק לקשיים בתחום המיני, ומשם גם לשנות דפוסים מפריעים ובלתי רצויים. ניתן גם לפנות אל מטפל המתמחה בעבריינות מין- אני מבינה מדבריך שלא פגעת מינית, אך מטפלים אלו הם בדרך כלל בעלי ידע בעבודה עם פעילות מינית דחפית ויכולים לסייע משמעותית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
עדנה מן