תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הודא ב - 20/10/2020 16:59:33

שלום
    אני מחנכת כיתה והיום התחלנו את מבחני אמצע הסמסטר. תלמידה שלי בכיתה י , שנה ראשונה בתיכון נכנסה להרבה לחץ בגלל המבחנים, הציונים, אפילו התקשרו אלי ההורים שלה וביקשו ממני לעשות משהו בעניין ריבוי המטלות ועומס המבחנים. אני כן יודעת את העומס אבל אין ביכולתי לשנות את המערכת הבית ספרית , רציתי לקבל טיפים ולדעת על דרכים לעזור לתלמידה במיוחד כי כבר מתחילת השנה הם לומדים בזום ישיבה מול המחשב להרבה שעות והם נחשפים למערכת התיכון שזה שונה לגמרי מבחינת עומס הלימודים מזה שהיה בחט"ב, אפילו ההורים מעבירים הרבה ביקורת על זה שהילדים שלהם בעומס והם רואים שזה משפיע על מצבם הנפשי . רציתי עוד הפעם לדעת מה עלי ומה אני יכולה לעשות בטור מחנכת על מנת לעזור לתלמידים אלו ולהפחית את הלחץ. תודה

תשובה: תלמידה בלחץ בגלל המבחנים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/10/2020 19:00:12

שלום הודא.

אני מציעה להבחין בין התלמידה הספציפית שאת מוטרדת בנוגע לרמת הלחץ שלה, לבין שאר התלמידים שאכן מתמודדים עם סיטואציית למידה בעייתית מאוד. בנוגע לתלמידה הספציפית, כפי שיעצתי בעבר בנוגע אליה, אני מציעה לשלב בין הפניה לייעוץ פסיכולוגי לבין תמיכה ושמירה על קשר אישי. לגבי שאר התלמידים, אני מציעה לבדוק עם יועצת/פסיכולוגית בי"ס האם תוכל להציע סדנה להתמודדות עם לחצים ובנוסף/במידה ולא אפשרי- לקיים שיח כיתתי או בקבוצות קטנות אשר עוסק בנושא, ולעודד את התלמידים לשתף בהתמודדות עם הלימודים בזום ובאסטרטגיות התמודדות עם לחץ וקושי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל