תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בודדה ב - 07/10/2020 17:41:59

שלום ליטל!
    אוהבת מאוד לקרוא ולהחכים בפורום, זה מעשיר אותי מאוד, גם באישי וגם בהמשך כאשת מקצוע.(אני באמצע למודים בתחום הטיפולי.)
    רציתי לשאול,
    חברה מאוד קרובה אלי שמתייעצת איתי הרבה, קיבלה לאחרונה הצעה ממישהי לפנות למטפלת שלי לטיפול, וחברה שלי יודעת שאני מטופלת אצל אותה מטפלת ובכל זאת התקשרה לספר לי שהיא מתלבטת אם לפנות אל המטפלת שלי, הסברתי לה שזה יכול לפגום בטיפול שלי וגם שלה, כיון שהקשר שלנו הדוק מאוד, והיה נראה שהיא יורדת מהרעיון..
    אתמול התקשרה אלי והיתה נשמעת במצוקה, והיות שלא הייתי פנויה לשיחה, סיכמנו שאתקשר אליה בהמשך הערב, אז היא אמרה לי שמשתלם לי לדבר איתה כי אם לא, היא תפנה למטפלת שלי...
    הרגשתי שהיא משתמשת בנתון הזה ע"מ לאיים עלי, היות שהיא יודעת שאני לא רוצה שתתחיל טיפול אצל המטפלת שלי.
    החלטתי לכתוב למטפלת שלי והתחננתי אליה שאם חברה שלי פונה אליה, שלא תקבל אותה, כי אני מאוד פוחדת שאאבד אמון ושארגיש לא בטוחה, והמטפלת ענתה לי "לא אעשה שום דבר בלי לדבר איתך קודם" והתשובה שלה מאוד הכאיבה לי. השאלה שלי היא אם היתה עונה שלא תקבל את חברה שלי, האם זה היה מזיק לי? האם זה נקרא אישור?
    כ"כ הציקה לי התשובה הדיפלומטית שלה, כמו רצתה להחזיק את החבל משתי הקצוות. אולי רוצה לשכנע אותי שזה לא מפריע לטיפול??
    מעניין מה דעתך כאשת מקצוע...

שלום לך,

ושמחה לשמוע על התחושות הטובות סביב הקריאה בפורום.

אני יודעת שיש מטפלים שחושבים אחרת, אך אני חושבת שלא נכון לקבל לטיפול חברים קרובים ובני משפחה, בין אם המטופל עצמו מסכים לכך ובין אם לא. המרחב הטיפולי ה"נקי" הוא אחד האלמנטים שמאפשרים עבודה עמוקה ופתוחה ולכן אני לא רואה שום סיבה לפגוע במרחב זה. 

גם אני איני מבינה את כוונת המטפלת מאחר ותשובתה אכן עמומה, אך מציעה לא למהר להסיק מסקנות אלא לחכות לפגישה איתה ולשתף הן בחשיבות ההימנעות מהקבלה של חברתך עבורך, והן בתחושות שהתעוררו סביב תשובתה. לגבי החברה עצמה, אני מציעה להבהיר לה שקריטי עבורך שלא תפנה לאותה המטפלת, ולהציע עזרה בהשגת המלצה על מטפלת אחרת. בכל מקרה, טוב שאת נאמנה להרגשתך ולמה שאת מרגישה שנכון לך. שמרי על כך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
נדב כרמון