תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רן ב - 08/09/2020 00:48:06

שלום רב
    בת זוגתי נמצאת בדיכאון מזה חודשיים.
    היא לא עובדת, בקושי מתפקדת בבית וכל היום ישנה במיטה מעורפלת מלוריואן ובונדורמין ובוכה על מר גורלה.
    בייעוץ פסיכיאטר היא נוטלת 2 רסיטל ביום כבר חודש וחצי אך לא מרגישה שוב צורך לחייך לצערי.
    חשוב לציין שאמה ואחותה מאובחנות במאניה דיפרסיה.
    התחננתי שתלך לכל סוג של תרפיה..
    פסיכולוג/שיאצו/יוגה או כל דבר שעולה על דעתה כדי לקבל קצת שלווה ותקווה אבל היא שוללת וטוענת שלא מסוגלת לקום מהמיטה ושזה לא יעזור
    המצב גרוע מאוד, פשוט עצוב ושיבש את כל חיינו.
    הפסיכיאטר לא ממש נותן תשובות אלא רק תרופות.
    הייתי שמח לדעת אם יש לך איזה נס להציע ד"ר, אני על סף ייאוש.
    האם אתה חושב שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור במצב כזה?
    האם כדאי לבדוק אותה לעומק ולראות האם קיימת אצלה מחלה כלשהי שממנה מגיע הדיכאון הכבד?
    אציין שגם עברה לפני 7 שנים דיכאון אחרי לידה ולאחר כמה שנים שוב דיכאון של חצי שנה.
    אנא ממך תן לי טיפ שיציל נפש יקרה בעולם.
    תודה וערב טוב

תשובה: בת זוגתי נמצאת בדיכאון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/09/2020 20:03:00

שלום רן.

אני שומעת בדבריך כמה אתה כואב, כועס ומתוסכל מהמצב. אכן קשה מאוד להיות בזוגיות עם אדם אשר נמצא בקריסה נפשית ותפקודית משמעותית כל כך. מאחר ואתה מתאר שהדיכאון הנוכחי אינו מהווה אפיזודה נקודתית אלא מצב חוזר, אני נוטה להאמין שטיפול פסיכולוגי הוא קריטי להשגת שינוי, ואף יכול לסייע בצורה משמעותית מאוד. יתכן וצריך לתת לטיפול התרופתי להשפיע קצת יותר לפני שזוגתך תמצא כוחות ומוטיבציה לפנות לטיפול, ובמובן זה יתכן ותצטרך להיות סבלני עוד זמן מה. לצד זאת, אני חושבת שהציפייה שזוגתך תפנה לטיפול במצב קשה כ"כ היא לגיטימית ואף נדרשת. זו יכולה להיות דרכך לעזור לה לשמור על עצמה. במקביל, לאור המורכבות בניהול הסיטואציה, אני ממליצה גם לך לפנות להתייעצות כדי לספק גם לעצמך את הכוחות והמיכה לם אתה זקוק כדי לשאת את המצב.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול בדיכאון להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט