תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יואב ב - 11/07/2020 15:18:08

היי אני בזוגיות 7 חודשים.
    חשוב לי לציין שזו האהבה הכי עוצמתית שהייתה לי בחיים, במהלך 7 החודשים שלנו ביחד היו בינינו ריבים וויכוחים כמו לכל זוג.
    אך מהצד שלה התגובות היו מאוד מאוד קיצוניות שאני מניח שלכל אדם יהיה קשה לקבל (מעדיף שלא להרחיב).
    חשוב לי לציין שאני לא מדבר בביקורת או האשמה גם לי יש את החלקים שלי אבל התגובות שהיא הגיעה אליהם עברו כל גבול וכל ניסיון פרידה לא קרה כי היא באמת הבינה שהתגובות היו קיצוניות והצטערה
    (היא הולכת לטיפול ומטפלת בזה) אני מבין ובטוח שהיא לא מתכוונת ולא התכוונה לעולם לפגוע בי ככה ואני משתדל להיות הכי אמפתי בעולם לתמוך לקבל ולהכיל שבסוף זה ישתנה והיא תצליח לשלוט על זה עקב הטיפול שהיא עוברת.

היינו גרים ביחד תקופה קצרה ועקב הריבים והוויכוחים לבסוף נפרדנו לתקופה והחלטנו לחזור להיות ביחד ולגור בנפרד.
    קבענו ימים קבועים להפגש ויצרנו איזון כדי לתת לדברים לקרות בצורה איטית ובטוחה יותר.
    העניין הוא שבגלל שכל כך נפגעתי בעבר מהתגובות שלה כל ריב או וויכוח בינינו מעורר בי תחושה שאני רוצה לסיים את זה ומהיר אותי למחשבות כמו לא נצליח להסתדר בעתיד זה לא ילך וכאלה.. ולפעמים אני פשוט אומר לה שאני שוב רוצה להפרד וזה מאוד פוגע בה.
    אך לאחר שאנחנו מיישבים את הדברים ונרגעים אני חוזר בהחלטה שלי וזה יוצר אצלה חוסר ביטחון.
    העניין הוא שגם אם החלטתי שוב להפרד זה היה ממקום של זכרון כואב מזה שנפגעתי ממנה בעבר וחשוב להדגיש שהכוס שלי דיי מלאה.
    היא מאוד מאוד רגישה ומאוד אכפת לי ממנה ומעבר לכל המסיכות והקושי שיש לה אני מצליח לראות אותה באמת, נטולת אגו נטולת מסיכות והייתי רוצה שבסוף גם נתחתן כי אני מרגיש שהיא באמת האחת.
    אני בעצמי הולך לטיפול וזה כן עולה, אבל חשוב לי לשמוע חוות דעת או טכניקה איך לנטרל את זכרונות העבר הכואבים שעולים בי בכדי לא להגיב בצורה אימפולסיבית של פרידה או כל דבר כזה או אחר ובאמת לבלום את זה.

תשובה: תגובות קיצוניות בזוגיות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 12/07/2020 00:18:10

שלום יואב.

נשמע מדבריך שנפגעת מאוד ובמובן זה, טבעי שהמערכת הגופנית והנפשית שלך מגיבה בדריכות, חרדה ורצון "להימלט" מפגיעה נוספת. בהתאם, אני לא בטוחה שהעניין הוא נטרול של התגובה אלא עיבוד שלה ולכן טוב מאוד שאתה עצמך נמצא בטיפול ומשתמש בו כדי לעבד את התחושות. במקרים רבים, חקירה ועיבוד של החוויה הרגשית בהווה מסייעים לזהות על אילו פצעי עבר פתוחים האירוע הנקודתי "יושב", וכך לאפשר גם ריכוך של התגובה הרגשית. במילים אחרות, אני חוששת שאין דרכים עוקפות או קיצורי דרך אלא רק המשך עיבוד, התבוננות וחקירה של רגשותיך ועולמך הפנימי. אני נוטה להאמין שעם הזמן התהליך הטיפולי יאפשר לך להשתמש בחוויה רגשית מכאיבה זו גם כמנוע לצמיחה נפשית ושינוי.

ליטל

תוכל לקרוא כאן מאמרים נוספים בנושא זוגיות

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות