תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סטודנטית ב - 10/07/2020 12:32:02

היי , אני חייבת תשובה בנושא כי זה קורה לי די הרבה ומרגיש ממש נורא
    לפעמים בנושאים שלא בשליטה שלי או חוסר אונים אני ממש מרגישה מצב של סכנת חיים והתגובות שלי ממש לא פרופורציונליות לנושא ואחרי ה " סערה " שלי אני מרגישה ממש מובכת כי אני פוגעת באנשים במילים נוראיות פשוט ובתגובות שלי וגם אנשים מרגישים כאילו התגובות שלי הזויות , למרות שבאותו הרגע זה הכי הגיוני לי להגיב ככה

מה תוכלו להגיד לי על זה ?

תודה

תשובה: תגובות לא הגיוניות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/07/2020 23:54:50

שלום לך.

פער בין הרציונל לבין החוויה הרגשית וההתנהגות הנלווית לה נובע בדרך כלל מהשפעתם של גורמים נפשיים לא מודעים. אלו גורמים לחוויה של סיטואציות באופן שאינו תואם רק את המציאות החיצונית אלא גם את המציאות הפנימית באזורים טעונים וקונפליקטואלים. במילים אחרות, אירועים במציאות החיצונית מהווים לא פעם טריגרים להצפת חויות רגשיות כאובות שהן לא מודעות ולא מעובדות. למשל, איחור של חברה אשר מפעיל חוויה לא מודעת של נטישה עשוי להביא לחווית האיחור ה"תמים" באופן עוצמתי ומכאיב אשר גורר איתו התנהגות אשר האדם עצמו תופס אותה בדיעבד כלא סבירה. מאחר ואת מתארת מצב מתמשך אשר מפריע לך ומטריד אותך, אני מציעה לפנות אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינמית בו תוכלי לזהות את הגורמים העומדים בבסיס תגובתייך הרגשיות ומשם, לאט לאט, לנטרל חוויות אלו ולהשיג יותר הבנה של עולמך הפנימי וויסות שלו.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
נועה ארנטל

נועה ארנטל