תפריט נגישות
חיפוש

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י שרון ב - 01/06/2020 12:57:52

  שלום,
  בשנתיים האחרונות היחסים בן משפחתו של בעלי אלינו השתנה ,
  בעלי ואימו דיברו לאחרונה על חלק מהדברים אך מדובר באישה שחייה בלללנד והבאנו שהכל ישאר כפי שהוא והשלמנו עם המצב.
  אציין שלא התראינו חצי שנה וישנו רק קשר טלפוני.
  לפניי כשבוע ביתי חגגה יום הולדת ומצד חמותי וגיסתי לא היה טלפון למזל טוב או יחס כלשהוא (ביתי כבר ויתרה עליהם מזמן) ילדיי בוגרים והגיעו להחלטה מרצונם ואני מכבדת זאת .
  היום גיסתי הזמינה לסופ"ש שנבוא אליה הביתה שנחגוג לחמותי יום הולדתתת.
  בעלי אמר לה שיתן לה תשובה בערב.
  אציין שבאותו היום קבענו מראש מסעדה לחגוג לביתי במשפחה המצומצמת.בעלי רוצה שנידחה את המסעדה ליום אחר כי עד שהם יזמו מפגש אז צריך ללכת (חשוב לי לציין שבעלי כבר ויתר עליהם מזמן אך רוצה לעשות וי בעניין)
  אני טוענת שאין סיבה להזיז את המסעדה שקבענו לחגוג לביתנו ושאפשר להגיד לגחסתי שתדחה ביום או בשבוע מעבר לכך אני כל כך פגועה בשביל ביתי שמשפחץו לא בירכו אותה ליום הולדתה אך בעלי רוצה שניתן כבוד לאימו וזאת למרות שלא יודעים לכבד אותנו.
  אשמח לדעתך במצב, מיותר לציין שגם אם נלך לגיסתי ילדיי לא יבואו משום שלא מעוניינים בקשר איתם מה שמכניס למתחים בין בעלי לילדים תודה רבה.

  תשובה: גיסה וחמות
  נכתב ע"י יעל ימיני ב - 01/06/2020 17:11:26

  שלום שרון,


  את מתארת דינמיקה כואבת ומורכבת בין בני המשפחה. אני מבינה שאת פגועה ומרגישה קרועה בין רצונו של בעלך לבין כבודה של בתך. לא אוכל לתת לך עצה פשוטה, שכן נשמע שהעניין דורש התייחסות מעמיקה, על מנת להבין כיצד תרצו להתמודד עם המורכבות הזו והאם יש אפשרות להתחיל ולאחות את השברים (נשמע שאולי בעלך כן מעוניין בכך בכל זאת). אני מציעה לנסות לשוחח על הדברים כמשפחה באופן פתוח ושאינו ביקורתי, תוך הבנה שרגשותיו ורצונותיו של כל אחד מכם הינם לגיטימיים ומובנים. תוכלו כמובן גם להתייעץ באופן מעמיק יותר במסגרת טיפול משפחתי


  בהצלחה,


  יעל 


  תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע במתמחים בטיפול משפחתי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים