תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מישהי ב - 18/04/2020 17:12:50

אני גרושה ואמא לשתיים בוגרות, כבר לא צעירה. אני עובדת ומכלכלת את עצמי ואין לי מחסור. בעבר הייתי מעורה יותר בחברה, אמנם לא הרבה חברים, אבל אהבתי לקשקש עם חברות. בשנה האחרונה היו לחצים וירידה משמעותית במצב הרוח אבל המחשבה היתה חדה ומפוקסת ושמרתי על החברויות. לפני כחודשיים התחלתי לקחת חצי כדור של לוסטרל, מינון מאוד נמוך וסערות הנפש וכל הלופים בראש נרגעו, אבל יחד עם זאת, הפכתי להיות אדישה יותר ואין לי כלל סבלנות לפגישות או שיחות עם חברות, אני אמנם מסתגרת אבל רגוע ושקט לי יותר נפשית.
    מצב מבלבל, לא מובנת לי ההסתגרות והתחושה שנעים לי יותר כך. לא הייתי רוצה לאבד את האנשים היקרים לי.

תשובה: בדידות אחרי תחילת טיפול תרופתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/04/2020 15:58:56

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת מתמודדת עם שינויים ותכנים רגשיים מכאיבים ומעוררי שאלות אשר עוצמתם ירדה במידה ניכרת בעזרת הטיפול התרופתי, אך הם עדיין נוכחים ומלווים אותך, גם אם בצורה פחות מודעת ובולטת. לאור זאת, יתכן וכדאי לשקול, ולו לזמן מוגבל, להוסיף טיפול פסיכולוגי אל הטיפול התרופתי. הטיפול התרופתי מסייע בנטרול או החלשת הסימפטומים אך אינו מציע מענה ועיבוד לתוכן הנפשי הנמצא בבסיסם. בהתאם, טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהשגת איזון, הבנה עצמית והקלה אשר ילווי אותך לאורך זמן ויסייעו בתחום הבינאישי.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה