תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שמוליק ב - 15/04/2020 20:45:51

היי
    אני בן 39 מאובחן בשסעת
    אני נורמטיבי נשוי בעל משפחה עובד בימים רגילים .
    הבעיה אצלי ממזמן ועד היום במשך שנים זה שחוויתי טראומה והרגשה כאילו החיים נתקעו ומין אני חיי בעבר .
    למשל שאני שומע מוזיקה אני לא מצליח להתחבר למוזיקה עדכנית כי אני לא מחובר לאמנים ולתקופה ( אני חושב שמוזיקה משפיעה על אנשים בתקופות בחיים ).
    ולמשל מוזיקה ששמעתי בעבר שאני שומע אני מצליח להתרגש ולחוות אותן רגשות שחוויתי לפני שנים .
    הדבר גם נכון למשל לספורט בעבר התעסקתי באומנויות לחימה וכיום מאותו מקום אני מתחבר ליוגה כי שניהם זה אומנויות מהמזרח הרחוק .
    השאלה היא למה( כשאמרתי את האבחנה שלי ובנוסף שזה מלפני הרבה שנים )
    אני לא מצליח להתחבר למוזיקה מודרנית או לנושאים של אקטואליה ואני מרגיש לפעמים מעין פאניקה של חוסר עניין בסביבה .
    האם יש דרך להקל עלי ?
    תודה

תשובה: זכרון מעומעם שממשיך לחיות בי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/04/2020 21:30:30

שלום שמוליק.

אתה מתאר הן את נושא הקושי להתנתק מטראומת העבר, הן את מחלתך על השפעותיה השונות והן קשיים ביצירת תחושת חיבור ומשמעות. שלושת היבטים אלו אכן עשויים להביא לכאב וקושי, וסביב שלושתם ניתן לסייע אך קשה לי לומר על סמך הדברים שכתבת מהי הדרך הנכונה והמתאימה ביותר. במידה ואתה מטופל תרופתית, אני מציעה לפנות לרופא המטפל, לשתף בקשייך ולחשוב איתו מהי הדרך היעילה ביותר לסייע לך. במידה ואינך מטופל כרגע ע"י איש מקצוע קבוע, ניתן לפנות להתייעצות ראשונית עם פסיכולוג קליני בה אפשר יהיה לחשוב כיצד לסייע.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד