תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עינת ב - 17/03/2020 16:44:48

אני בימים האחרונים בחרדה גדולה
    שנדבקתי בנגיף, למרות שלא חזרתי מחול או לא הייתי במגע עם חולה מאומת
    בגלל שיש לי כאבי גרון והיום צרידות רצינית בקול אני מתמודדת עם מחשבות שחלילה יש לי את הנגיף, עשו לי משטח גרון, מחר יהיו תוצאות, אני רוצה ללמוד להרגע ולהכניס קצת היגיון למחשבה שלי
    אני בחורה צעירה ובריאה, אבל נוטה מעט לחרדה
    תודה

תשובה: חרדה מהדבקות בקורונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 17/03/2020 22:20:12

שלום עינת.

ראשית, חשוב וטוב שאת שמה לב לפער בין המציאות (היעדר מגע עם חולה וכד') לבין עוצמת החרדה, וכדאי להזכיר לעצמך שאפילו אם חלית בקורונה, כבחורה צעירה ובריאה סיכוייך להפגע משמעותית נמוכים ביותר. במובן זה, יתכן והדרך הטובה להתמודדות עם החרדה היא להזכיר לעצמך שמה שאת חווה הוא יותר חרדה- חוויה נפשית/רגשית מאיימת- מאשר סכנה של ממש. במקביל, כדאי להיעזר בטכניקות הרגעה עצמית- נשימות, הרפיה, דמיון מודרך וכן הלאה, ולשתף את הקרובים לך בחששותייך כדי להקל על עצמך ברגעים של עלייה במצוקה ובחרדה. לצד כל אלו, חשוב לזכור שהעלייה בחרדה היא טבעית ומובנת. מצב ייחודי וקיצוני כפי שמזמן לנו הקורונה מעורר מטבעו חרדה ומפגיש כל אחד מאתנו עם אזורים רגישים של חוסר ודאות, חוסר אונים, ירידה ברמת השליטה וכן הלאה ובמובן זה, יתכן והקורונה מהווה טריגר להיבטים רגשיים עמוקים שמעבר, אותם כדאי לזהות בין אם בינך לבין עצמך ובין אם באמצעות טיפול פסיכולוגי

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע שמתמחים בטיפול בחרדה להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
עמית נאור

עמית נאור