תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חניתה ב - 05/03/2020 18:51:45

עזבתי את המטפלת שלי ממש עכשיו, המטפלת החדשה ממש מכוונת אלי, מגיעה למקומות הכי כואבים ומפוחדים בתוכי באומנות וברגישות.
    אמנם עדיין אי אפשר לדעת איך יתפתח הקשר, אבל ההתחלה נראית מבטיחה.
    ולמרות זאת, באמצע הפגישה עם החדשה נשברתי מגעגוע למטפלת הקודמת...
    השכל אומר לי שאין מה לשוב לשם, כי הטיפול הזה עד עכשיו לא הוביל אותי לשום מקום ורק פגע בי.
    אבל הרגש מרגיש איזה חיבור וקשר חזק היה ביננו, למרות (ואולי דווקא בגלל) כל הפגיעות הקשות מאוד.
    אני בוכה הרבה מגעגועים אליה, אבל אני יודעת שאסור לי לחזור עכשיו, אני חייבת לפחות לנסות תקופת זמן משמעותית את המטפלת החדשה ואז להחליט.
    אני פוחדת שלא אחזיק מעמד, כי אני שוכחת ממש לחלוטין לפעמים אפילו תוך מס' שעות את הקושי הרגשי שהיה לי בטיפול. ולכן זה מאוד מבלבל.
    יש דרך לחזק את עצמי לעמוד בהחלטה?
    אני לא רוצה לקלקל לעצמי בכוח את הטיפול החדש.

תשובה: מתגעגעת למטפלת
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 06/03/2020 15:30:53

שלום חניתה,

נשמע לי טבעי שמעבר בין מטפלות יעורר געגוע לטיפול הקודם. בכל מקרה, אני שמחה שמצאת מטפלת חדשה שאת מרגישה איתה בנוח, זה לא מובן מאליו. אני מציעה להתייחס לגעגוע ולרגשות המציפים כטבעיים, אבל לא בהכרח צריך לפעול על ידם. זה בסדר להתגעגע, כך קורה בפרידות רבות. תתני לזמן לעשות את שלו, ותראי את מרגישה שאת מצליחה להניח לטיפול הקודם ולהתמסר לחדש. אולי כדאי גם להעלות רגשות אלו מול המטפלת החדשה. כך יהיה לך מקום לעבד את הרגשות הללו. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו