תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סכיזואיד ב - 03/03/2020 15:47:37

אפשר הסבר בשפת עם מה אמור לקרות בטיפול? הכל כל כך איטי לי או שבכלל לא עובד שאני כבר רוצה הסברים למה לצפות כי זה נראה ששום דבר לא הולך כמתוכנן

מה שהכי מעניין אותי זה כמה אני יהיה נכה בסוף, אמפטיה זה נחמד והכל אבל כשהיא נגמרת ואני לבד וצריך להסתדר אני רוצה להתאבד מאשר לחיות חיי נכות

לדוגמה
    אני מפחד מרעשים כל רעש מקפיץ אותי ומפחיד, אני חכם אבל זה לא משנה במקרה הזה, אנשים מצפים שבגלל שאני חכם אני אבין שאין ממה לפחד
    אני לא מבין ויש ממה לפחד, פחד עולה לי גם כשאני רואה אנשים שהולכים לכיווני

בסוף הטיפול מצופה שאני לא ארגיש פחד בגלל? אני ארגיש קצת פחד? מה בדיוק יקרה?

היום אני לא מצליח לשבת על המחשב 20 דקות ברצף (סתם ככה) בלי להשתגע מפחד להישאב פנימה ולא לחזור אף פעם לחיות במציאות, כשהייתי צעיר הייתי חיי במחשב והעולם האמיתי הרגיש לי וירטואלי ולא חשוב, האם אני אפסיק לפחד או שאפחד פחות בסוף הטיפול?

כל השאלות בהנחה שהטיפול הוא מוצלח והכל, מצידי שייקח שנים רק חייב שזה ייפסק כי החיים שלי בלתי נסבלים

האם אני יהיה מסוגל להיות בחברת אנשים, כמה אני יהיה מסוגל? אם לא אז מעדיף שתגלי לי הכשיו אני גם ככה חושב להתאבד הרבה לאחרונה
    במצבי היום נוכחות של אנשים באותו בית איתי מפריעה לי, גם אם זה השותפים לדירה אני נחנק ומוטרד, בכוננות נפשית כל הזמן.

היום בדיוק הבית ריק ועכשיו אני ריק גם, זה המצב הרגיל אני תמיד ריק, הייתי רוצה לדעת מה זה להיות מלא, והאם הריקנות גם תהיה תמיד? או שזה עמור לעבור בתיפול?

תשובה: מה לצפות מהטיפול
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 04/03/2020 15:57:14

שלום לך,

מה שאמור לקרות בטיפול תלוי ומשתנה בין מטופל למטופל, כאשר לכל טיפול מטרות אחרות, בהתאם למצוקה הנחווית. כמובן שהמטרה הכללית היא לתמוך ביכולת של המטופל לעבור תהליך של שינוי לכיוון בו יוכל להרגיש ולהתמודד טוב יותר מבחינה נפשית בעצמו. אתה מתאר תחושות של פחד, שכמובן צריכות לקבל מענה, אבל קשה לומר אם לא תרגיש יותר פחד אחרי הטיפול. זו יכולה להיות התוצאה, אבל זה תלוי ברמות הפחד ובמידת העומק של הפחד, ובאופן כללי אין מטרה לא להרגיש יותר רגשות שנחוו בעבר, מתוך ההנחה שיש להם משמעות. לרוב המטרה בטיפול היא לתת מקום לרגשות הקשים ולעבור תהליך שיעזור להתמודד איתם טוב יותר ולאו דווקא להעלים אותם. 

כפי שכתבתי בעבר, במידה ויש מחשבות וכוונות אובדניות, יש לפנות למטפלת בהקדם. 

תרגיש טוב,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון