תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 15/02/2020 12:24:00

אשמח לעצה.

ליטל יקרה אני יודעת שכתבתי הרבה על הנושא הזה, אבל בשבוע האחרון המצב של אבא שלי כבר ממש ידרדר הוא לא מזהה אותי הוא לא מזהה בכלל כפי שכתבתי לך אני גרה עם ההורים אימא שלי פנתה לביטוח לאומי והיא צריכה לקבל תשובה אני לא יודעת מה יהיה איתי עם ביטוח לאומי אם האחיות שלי אין לי כל כך קשר כמו שאת יודעת אני לא בטיפול כרגע וחרדתית מטיפול בעתיד אם יקרה ומזה אני הכי פוחדת. אין לי חשק לדבר אם אף אחד אני מרגישה לבד יש לי לחצים בראש אני גם מאוהבת במישהו שאני יודעת שלא ייצא לי ממנו שום דבר, אני יודעת שאת חושבת שאני צריכה טיפול ואת צודקת זה לגיטימי מצד אחד מצד שני אחרי הטראומה שעברתי בקשר לטיפולים כאלו או אחרים אני לא מסוגלת כרגע לפנות לפסיכולוג או פסיכיאטר במיוחד מבתי חולים ציבוריים ודרך קופת חולים אין לי כסף וכמו שאת יודע משפחתי לא מעוניינת כרגע שאלך לשום טיפול. כל זה ביחד גורם לי למשבר רגשי, אני יודעת שאני חזקה אבל במקרה הזה קשה לי לצאת מהמשבר כל פעם זה מחשבה על ביטוח לאומי כמו שתמיד כתבתי לך האהבה שלי למישהו מסוים שלמרות שאני יודעת שלא ייצא לי ממנו שום דבר וקשה לי להיפטר מהמחשבות עליו המשבר אם אבא שלי שלא מזהה אותי הכל ביחד מביא אותי לחרדות מחשבות שליליות לא אובדניות חס וחלילה אבל מחשבות שליליות שלא אוהבים אותי שלאף אחד לא אכפת ממני לא האמנתי שאני יגיע למצב הזה. אני מבטיחה לך ליטל שלמרות שאת חושבת ואני בטוחה שאת חושבת שאני צריכה טיפול דחוף אבל תביני ליטל קשה לי כרגע אני לא מסוגלת לפחות רק אם את מסכימה זה כבר לשיקולך אני ממש אשמח לחיזוק ותמיכה ראשונית ממך איך להתחזק רגשית אם כל זה לבד לפחות רק ראשונית אני ממש אשמח אם תסכימי אני במצוקה ובלחץ מכל הדברים האלה וכן גם מטיפול בעתיד חס וחלילה אם באמת אצטרך אודה לך מאוד רק אם תסכימי אם תוכלי לחזק אותי רגשית בצורה ראשונית כדי שארגיש טוב יותר אם עצמי? ליטל יקרה זה חשוב לי מאוד ואני ממש מודה לך מכל הלב מקווה מאוד שתתני לי חיזוק כאן בפורום לפני כל מה שיקרה חס וחלילה אם יקרה מאחלת לך שבת נפלאה ושבוע נפלא תבורכי

תשובה: חרדה מלהתחיל טיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/02/2020 22:31:08

שלום רינת.

אני מצטערת לשמוע על מצבו של אביך, ויכולה לדמיין כמה זה קשה, מעמיס ומערער.

כפי שכתבתי לך בעבר, בהיעדר אפשרות  לפנייה לטיפול, הדרך להתחזק נפשית היא לרכוש טכניקות של "טיפול עצמי"- מיומנויות הרגעה עצמית, הרחבת מעגלי החברה והפעילות, התנדבות, שימוש בפסיכולוגיה חיובית. אלו מיומנויות שמסייעות הן בנקודות שבר והן בביסוס תחושה של יכולת וכוח, ובמקומך הייתי משקיעה את כל המשאבים בכיוונים אלו. אחרת, החיזוקים וההשתתפות בכאב מבחוץ נותרים נקודתיים בלבד. אני מאמינה ביכולתם של אנשים ללמוד ולשנות, ומציעה לא לוותר אלא למצוא את הדרך לקחת לידייך את היבטי החיים בהם יש לך השפעה ויכולת.

ליטל  

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
מזי ברקמן