תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 10/12/2019 01:25:32

היי ליטל.

כמו שכתבתי לך בעבר אבא שלי חולה מאוד קשה עם דמנציה. אימא שלי במשבר קשה אבל כמו שאת יודעת אני מסיבה אישית ומשפחתית לא מעוניינת לחזור לטיפול כזה או אחר. הייתי בחורה מאוד אופטימית בעבר גם אחרי שעזבתי את הטיפול שהייתי בו. תמיד ההורים שלי ובמיוחד אבא שלי תמך בי ואמר לי שאני בחיים לא יחזור לטיפול. כמו שכתבתי לך אני באמת ואני אומרת מכל הלב יש לי כלים גם לבד איך לעזור לעצמי לבד. אני עושה מדיטציות,הליכות,בזכותך קניתי ספרים של פסיכולוגיה חיובית ואני מודה לך על זה ואני מנסה להיעזר. אבל מאז שאבא שלי חלה והוא כבר קשיש,ומרוב שאני מפחדת חס וחלילה עם יקרה להורים שלי משהו חס ושלום חס וחלילה אני מרגישה בלב שלי מין משבר כזה שכאילו אני רואה הכל שחור. יש לי מחשבות שליליות שאני יודעת שזה רק מחשבות אבל אני פוחדת מה יהיה בעתיד חס וחלילה עם ההורים שלי לא יהיו, למרות שהאחיות שלי תמיד מעודדות אותי ואומרות לי דברים מעודדים ושהם יתמכו בי כל החיים ושלא אחזור לטיפולים וכאלה כי כמו שאת יודעת גם המשפחה לא רוצה שאני יחזור. גם בטיפול בעבר אמרו שזה כבר פסה ואני לא צריכה את המסגרות שהייתי בהם וכמובן לא פסיכיאטר. גם אחרי שעזבתי את הטיפול באמת החיים שלי היו מאושרים אופטימיים הייתי בחורה שמחה. אבל הבעיה שאני כל הזמן מתמקדת במה יהיה עם בעתיד? חס וחלילה. לא חס וחלילה שאני רוצה שהוריי ילכו לעולמם חס ושלום מקווה שאת מבינה אותי נכון,אבל אני ממש רוצה להתחזק לחזור לחיים לא לשקוע במחשבות מהבוקר עד הערב אני יותר מידי עסוקה באבא שלי אני כל הזמן עסוקה במשפחה מצד אחד יש לי את הכלים לעזור לעצמי אבל מרוב מחשבות שליליות ומדכאות אני לא עושה עם עצמי כלום בגלל החרדות האלה. את מכירה אותי בפורום לא אישית אבל בפורום את יודעת שאני כרגע מפחדת ולא מעוניינת בטיפול. רציתי להתייעץ איתך ליטל יקרה בקטן איך אני יכולה לחזור להיות אופטימית בלי טיפול כרגע ובלי מחשבות שליליות על העתיד. איך לחזור להיות שמחה כמו בעבר אני רוצה לחזור לעצמי לחיים הרגילים שלי לחיות כמו כולם רגיל בלי פחדים ומחשבות שליליות ואני מנסה להמשיך לעבוד לפי ספרי פסיכולוגיה חיובית. אני רק רוצה להוציא את המחשבות השליליות המדכאות ולהפסיק להתעסק במשפחה ולחיות חיים נורמלים כי אני גרה עם ההורים ואין לי סל שיקום ואין לי אפשרות לגור במקום אחר. ממש תודה רבה רבה ליטל יקרה אשמח עם תוכלי לעזור אפילו במשהו קטן בפורום לפחות איך להוציא את המחשבות השליליות מהראש ולהיות אופטימית גם לגבי העתיד

תשובה: משבר ודיכאון סביב מחלה של אב
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 10/12/2019 20:57:03

שלום רינת.

אני מבינה מדברייך כמה לא קל להתמודד עם המצב וכמה מקום תופסות המחשבות השליליות. עם זאת, כפי שכתבתי לך בעבר, אני לא חושבת שיש "קיצורי דרך" בהתמודדות עם היבטי חיים משמעותיים כל כך, אלא רק אמצעים שונים בהם ניתן לרכך ולשכך את תחושות הקושי והחרדה העולות באופן נקודתי. אני שמחה לשמוע שנעזרת בספרי עזרה עצמית בתחום הפסיכולוגיה החיובית, ונדמה לי שעכשיו כדאי לבדוק האם את יכולה להרחיב עוד יותר את היבטי החיים הטובים בחייך: להוסיף עוד פעילויות מהנות וחיוביות (ספורט, התנדבות), לבדוק האם יש לך דרך להרחיב את מעגלי התמיכה שלך (למשל, דרך יצירת קשרים אינטרנטיים עם אנשים המתמודדים עם נושאים דומים) וללמוד טכניקות הרגעה עצמית ומיינדפולנס, אשר נחשבות ליעילות ביותר בהתמודדות עם רגעי קושי וחרדה. לא קל להפנות אנרגיות לכיוונים אלו אבל אני מאמינה שאם תצליחי להתחבר לפחות לחלק מהם, תחווי הקלה מסוימת לכל הפחות.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן